• Свеж
CTKcom 3W MR11 GU4 LED Светилки(6 Pack)- ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка SMD2835 18LEDs 12V AC/DC 25-30W Халоген Светилки Еквивалент 3000K Топло Бела LED Спот Сијалица за Дома Пејзаж Песна
zoom_in

CTKcom 3W MR11 GU4 LED Светилки(6 Pack)- ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка SMD2835 18LEDs 12V AC/DC 25-30W

DEN 358.80

Од стока
check Во продавницата

1.✔Висок Квалитет : CRI>90,AC/DC 12 V,Зрак агол : 120°,Не Dimmable крушка,SMD2835 15 Led диоди, може да достигне 300 lm.Топло Бела 2700 K-3200 K MR11 GU4 LED сијалица го Замени 20-25 W Халоген Светилки халоген светилки од 3 W LED ќе се спаси повеќе од 86% на електрична енергија сметка на осветлување;. 2.✔Долг живот : Висока осветленост и ниска потрошувачка на енергија Овозможува над 50.000 часа животен век;. 3.✔Широко се користи : Тоа е Голема користи за Дома Затворен Осветлување,Канцеларии,Училишта,Фабрики, Музеј, Шопинг Центри, Супермаркети, Ресторани,и др. 4.✔Еколошки : Енергија-штедење, Не Води или Жива.Без УВ или IR, што ги Прави многу Побезбедно околу Децата и домашните Миленичиња. 5.✔Лесен за инсталација : Големина(L*W) : 37mm*35mm(1.46*1.37 Во).Стандард MR11 форма со GU4 база.Лесно може да се монтира наместо на обичните MR11 халоген светилки.CTKcom 3 W MR11 GU4 LED Светилки,го Замени 25-30 W Халоген Светилки, MR11 Bi-Pin База, Стакло Залив, 300 Lumens, Топло Бела 2700 K-3000 K за Внатрешна Употреба. 1.Штедење енергија со високи перформанси LED Светилки. 2.Совршен за да го користите дома, канцеларија, хотел, ресторан, продавница, уметнички галерии, музеи. 3. Еко-Пријателски.Без олово или жива.Без УВ или IR. 4.Лесна Замена - MR11 База.НИ Стандард.Спецификации : - Пакет : 6 Пакети 3 W MR11 GU4 LED Светилки - CRI : >90 Ра - Моќ : 2w - Боја : Топло Бела 2700 K-3000 K - Dimmable : Нема. - База Тип : MR11 - Прозрачна Флукс : 300 LM (Висок lumens ефикасност) - животниот Век : 50.000 часови.

Вака можеби ќе ви се допадне..