• Свеж
PLA 3D Печатач со Вжарено, SUNLU PLA Филамент 1.75 mm, Димензионални Точност +/- 0.02 mm, 1 кг Гајтанот, 1.75 mm, PLA Црна
zoom_in

PLA 3D Печатач со Вжарено, SUNLU PLA Филамент 1.75 mm, Димензионални Точност +/- 0.02 mm, 1 кг Гајтанот, 1.75 mm,

DEN 479.76

Од стока
check Во продавницата

【Цврстина Enhanced PLA Filaments】-SUNLU премиум PLA filaments имаат предности на неверојатна леснотија на печатење Оптимизиран за печатење квалитет, висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за печатење на проекти на функционални делови со повисок степен на жилавост. 【Димензионални Точност 1 кг гајтанот (2.2 lbs). 【Заглави-Бесплатно, Балон-Слободен т filaments се држиме до жаришта лесно?. 1).Проверете ја температурата поставување пред печатење, PLA филамент температура околу 190-220℃;. 2).Проверете дали плоча површината се користи за долго време, се препорачува да се применуваат PVA лепило;. 3).Ако првиот слој има сиромашните адхезија, препорачливо е да се ре-ниво на печатење супстрат за да се намали растојанието помеѓу млазницата и површината плоча;.Совети : . 1).Ве молиме бидете 3 D печатач со вжарено е да се чуваат во затворен кеса или кутија за по секоја print за да се спречи влага. 2).Бидете сигурни дека за да вметнете слободен крај од PLA филамент во дупки да се избегне да биде заплеткано за следната употреба. 3).Ако нема печати план во рок од неколку дена, се повлече на филамент да се заштити печатач млазницата.

Вака можеби ќе ви се допадне..