• Свеж
K99 Главата Акупунктура Модел - Човечката Глава Acupoint Модел - за Традиционалната Кинеска Медицина Меридијанска Дијаграм Масажа Убавина Средство за Учење
zoom_in

K99 Главата Акупунктура Модел - Човечката Глава Acupoint Модел - за Традиционалната Кинеска Медицина Меридијанска

DEN 460.80

Од стока
check Во продавницата

✔♛ Оваа 30cm висока Кинеска акупунктура главата модел е идеален за предавање на помош,може да ви помогне да дознаете на телото меридијани и акупунктура поени. ✔♛ Изработени од мек, ПВЦ пластика,еколошки материјали, рачно изработени, печатење процес, фина изработка, јасни и точни acupoints. ✔♛ Моделот идентификува важни акупунктура меридијани и акупунктура поени во главата и вратот.Одлично Образование алатка за Студенти/професори/професионална употреба,префериран избор на експерти. ✔♛ Детални доволно да ги задоволи студенти, лекари или сите заинтересирани во човекот меридијани и акупунктура поени. ✔♛ Тоа е совршен студија помош за студентите во старечки училиште или медицинското училиште, детални и прецизни.Визуелна студија со медицински учебник и медицински модел е важно за нив.На Кинески акупунктура главата модел е идеален за настава помош.Тоа им овозможува на луѓето да научат информации на секоја меридијанска, знам акупунктура поени, да научат меридијани и акупунктура поени.Оваа Кинеска акупунктура главата модел е идеален за настава помош.Изработени од ПВЦ материјал, тоа означува важно акупунктура меридијани и акупунктура точки на главата и вратот.Тоа, исто така, укажува на Кинески скалпот игла вметнување дупка, и надворешната акупунктура точки, како што се риба половината, Yintang, и сонце кои не се означени на главниот акупунктура меридијанска линија.И акупунктура точки на лицето microsystem.Примена : Кинеска медицина наставата, акупунктура, масажа.

Product Name:
Meridian acupoint model
Product material:
environmentally friendly PVC
Height:
30cm/11.8inch
Function:
HD lettering
Type:
Medical Teaching
Package Includes:
1 x Head Acupuncture Model :
Please allow little color difference due to different display or light environment. :
Because it is a manual measurement, the product size has a small range error of 0.5-1cm, please refer to the actual product, please understand. :
We have always been committed to providing the best quality products and services. Make you have the best shopping experience. Please feel free to E-MAIL us if there are any problems and questions, we will try our best to MEET YOUR SATISFACTIONS WITHIN 24 HOURS. :

Вака можеби ќе ви се допадне..