• Свеж
Tuya Smart Живот Алекса WiFi 1080P IP Камера, Соларен Панел Батеријата Напојува Водоотпорен Отворен Камера Безжични Безбедносни Камери,Камера+64g
zoom_in

Tuya Smart Живот Алекса WiFi 1080P IP Камера, Соларен Панел Батеријата Напојува Водоотпорен Отворен Камера Безжични

DEN 1380.00

Од стока
check Во продавницата

[Соларни Снабдување & Безжична Безбедност Камера]Сончев надворешна безбедносна камера вградена во моќен 10400m Ah батерија и надворешни соларен панел, без грижи да ги тргнеме на камерата за полнење.Безжичниот надзор камера обезбедува подобра и постабилна wifi конективноста, можете да инсталираат соларни камера каде што сакате. [ПИР Движење Откривање & Инстант Сигнали]Нашиот сончев Wi Fi безбедносна камера усвои ПИР сензори со smart движење чувствителност, тоа може да се направи разлика помеѓу луѓе и предмети за да се избегне лажни аларми, откако движење откриен, на "Tuya Паметни" стан ќе им помогнам на известување на вашиот телефон во секунда.На Tosee Плус стан е достапен преку App Store и Google Play. [FHD 1080 P & IR Ноќ Визија и 166°Широк Агол]Со full HD 1080 P отворено wifi камера, јасно може да се види детали на видео и кристално јасни слики.Ноќ визија е чист со 6 инфраред Led диоди за да се осигурате дека сте одличен поглед во мракот.На 166°широк агол леќа и следење на растојание до 65ft ти овозможува да се провери било кој агол што сакате. [Двонасочна Аудио и Live View]На ехо откажување двонасочна аудио функција ви овозможува да комуницирате со вашите гости лесно.Со Стан "Tuya Паметни" можете да видите реално-време живее поглед на отворено камера преку вашите телефони или таблети во секое време и насекаде. (Поддршка за i OS и Андроид). [Работи со Алекса & 30 Дена Бесплатен Cloud Складирање]отворено соларни безбедносната камера е 100% жица-слободни и IP65 водоотпорен.Поддржува за да ја вметнете Микро SD Картичка (не е вклучен) или Cloud Складирање (30 дена бесплатен пробен период).Можете да ги споделувате безжична камера со над 20 членови од семејството.Таа работи со Алекса, како и што носи голема погодност за семејството.Жица-бесплатно, Батерија Powered Built-во 10400m Ah заменливи батерија.Можете исто така да користите 5 V 1А USB кабел за полнење и соларен панел напојува.СТАН ќе се покаже на статусот на батеријата, кога батеријата е на ниско ниво, ќе добиете слаба батерија аларм известување.Smart ПИР Движење Откривање & Аларм Notifications Two Начин Audio Full HD ноќ визија, дури и во теренот темнината со ноќно растојание до 8-10 метри.Ден или ноќ, на отворено или во затворен простор, да ги задржи вашиот дом безбедно 24 часа на ден.Камерата е Компатибилна со Алекса и Google Асистент.Можете да го контролирате вашиот камера преку едноставен гласовна команда "Алекса, покажи ми IP камера".Алекса Ехо Шоу ќе се прикаже на видео во живо.Поддршка Max. 64 G Mirco SD Картичка за локалните снимање и аларм за случај на снимањето.Поддршка за cloud складирање услуга, бесплатен пробен период од 30 дена.Пакување Листа● Соларна Батерија Камера × 1 ● Монтажа голема заграда × 1 ● Монтажа завртки × 1 ● прирачник за Корисникот × 1 ● Giftbox × 1 ● Батерија 18650 × 4 (built-in).

Вака можеби ќе ви се допадне..