• Свеж
Hilitand Преносни Мрежа Конвертор со Електронски Вклучите/Напојување Брзо Дисипација на Топлина за Една Мрежа, Dual Компјутер
zoom_in

Hilitand Преносни Мрежа Конвертор со Електронски Вклучите/Напојување Брзо Дисипација на Топлина за Една Мрежа,

DEN 249.36

Од стока
check Во продавницата

Нема потреба за напојување, нема електронски switch, без електрични пречки на сигналот на мрежата.Ги задоволи вашиот телефон со двојна употреба на мрежа, на мрежната и компанија екстранет, исто така, може да ги исполни вашите една мрежа, dual компјутер употреба, практични функции, лесен за употреба.Инженеринг пластични школка држи брзо дисипација на топлина и на корозија, анти‑статички.Вистинска физичка изолација, без електрични кола врска помеѓу внатрешните и надворешните мрежи.Мини мрежа конвертор може да биде лесно да се носат, која може да биде ставен на десктоп по волја.Функција : 1. Ги задоволи вашиот телефон со двојна употреба на мрежа, на мрежната и компанија екстранет, исто така, може да ги исполни вашите една мрежа, dual компјутер употреба, практични функции, лесен за употреба.2. Мини мрежа конвертор може да биде лесно да се носат, која може да биде ставен на десктоп по волја.3. Нема потреба за напојување, нема електронски switch, без електрични пречки на сигналот на мрежата.4. Вистинска физичка изолација, без електрични кола врска помеѓу внатрешните и надворешните мрежи.5. Инженеринг пластични школка држи брзо дисипација на топлина и на корозија, анти‑статички.Спецификација : Предмет Тип : Switcher Model : RJ21 Product Категорија : Заедничка equipment Material : ABS plastic Interface : RJ45 100 MHz 2 Во 1 Од или 1 Во 2 Out Product Опис : Префрлување функција и дистрибуција функција, која може да се префрлате помеѓу 2 мрежен интерфејс влезови и 1 мрежен интерфејс излез; или дистрибуција функција на 1 мрежен интерфејс за внесување и 2 мрежен интерфејс излези.Се применува за различни индустрии како што се хартии од вредност и образование.Пакет Листа : 1 x Switcher1 x Конекција со USB-Кабел.

Item Type:
Switcher
Model:
RJ21
Product Category:
Shared equipment
Material:
ABS plastic
Interface:
RJ45 100MHz 2 In 1 Out or 1 In 2 Out
Product Description:
Switching function and a distribution function, which can switch between 2 network interface inputs and 1 network interface output; or a distribution function of 1 network interface input and 2 network interface outputs. Applicable to various industries such as securities market and education.
Package List:
1 x Switcher :
1 x USB Connection Cable :

Вака можеби ќе ви се допадне..