• Свеж
YeeLing LCD Дисплеј + Надворешното Стакло Екран на Допир Digitizer Целосна Собранието Замена за Галакси S21 Плус S21+ СМ-G996B,СМ-G996U со Црна Рамка
zoom_in

YeeLing LCD Дисплеј + Надворешното Стакло Екран на Допир Digitizer Целосна Собранието Замена за Галакси S21 Плус

DEN 1656.00

Од стока
check Во продавницата

Компатибилен Со : Галакси S21 Плус S21+ СМ-G996 B,СМ-G996 U,ве Молиме потврдете го телефонот модел е токму оној што треба пред да ја купите.Вклучуваат на LCD екранот,екран на допир (надворешното стакло) и основните repaire tools.Но алатки може да не биде погоден за сите модели на телефони.Клиентите треба да ги купите дополнителни Алатки Покрај Нашите Суштински Уред Отворање Tools.Решавање на Проблеми, како што се : мртов допир, Бавно реагираат на допир, дел од екранот не реагира на допир, скршено стакло и било какви проблеми околу екранот.Сите предмети се проверуваат и тестираат пред превозот за да се обезбеди 100% функционалност.Но, Купувачите треба да ги тестираат повторно пред инсталацијата.Ако има било какви проблеми во текот на тестот,ќе биде одговорен за тоа.Но, ние не може да го прифати враќањето екран кој инсталација обид е направен.Не вклучува инсталација настава.Ве молиме не го инсталирате без никакво искуство.Ние нема да се одговорни за било каква штета поради неправилна работа.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.

Вака можеби ќе ви се допадне..