• Свеж
24 Листови Валентин Помине Уметност Вода Трансфер Налепници со Торта Усните се Зголеми Срце Љубов Бакнеж Decals за Девојки Жените Валентин Маникир Декорација
zoom_in

24 Листови Валентин Помине Уметност Вода Трансфер Налепници со Торта Усните се Зголеми Срце Љубов Бакнеж Decals

DEN 191.28

Од стока
check Во продавницата

Пакетот Вклучува : 24 Листови мешани Вљубените вода трансфер помине уметност налепница (секоја големина : 2.52 инчи x 2.08 инчи) со Вљубените љубов, срцето, итн decals, секој модел може да се сечат за да одговараат на повеќето ноктите.Кожата-Пријателски : Изработени од еколошки мека пвц пластични материјали, тоа е доволно нежна за возрасни и деца за да ги користите.Лесен за Користење : Вода трансфер помине налепница дизајни - ве молиме отсечени моделот надвор од ноктите налепница и се фрлам во вода околу 15 секунди, потоа се применува на површината на ноктите.Разни Дизајн : Со различни видови на љубов, на срцето, усна, кармин, бакнеж, датира,итн Вљубените модели, може да се DIY трендовски помине уметност за да се покаже вашата личност.Прилики : Нашата вода трансфер нокти налепници се одлични за Денот на Вљубените сезона, тоа е се применуваат за украсување ноктите со вашиот драг на семејството или пријатели да се забавуваат.Пакетот вклучува : Количина : 24 листови вода трансфер помине налепница Шема : Денот на Вљубените Боја : Како на сликата покажува Игран : Лесно да се применуваат на ноктите.Уживајте во вашиот DIY помине оркестарот забава.Лесно да се Работи : 1. Трим, чистење и полирање на ноктите. 2. Отсечени моделот ви се допаѓа и да ги отстрани филм на тоа, ве молиме да се фрлам во вода околу 10-20 секунди. 3. Потоа влажни вашите нокти со вода и се држи моделот во позиција нежно со помош на пинцета. 4. Соп до вода со хартиена крпа и удар сува. 5. Капа со јасна лак и удар сува, можете да добиете на вашите сопствени помине стил.Топло Совети : Мали и јаде предмети, ве молиме, чувајте ги подалеку од мали деца.Бои може да се појави малку различни, поради разликата екрани.Големини може да имаат мала грешки поради прирачник за мерење.

Вака можеби ќе ви се допадне..