• Свеж
Венера Laowa 65mm f/2.8 2X Ultra Макро APO Објектив за Sony E - со Бесплатен Додаток Пакет
zoom_in

Венера Laowa 65mm f/2.8 2X Ultra Макро APO Објектив за Sony E - со Бесплатен Додаток Пакет

DEN 9576.00

Од стока
check Во продавницата

Laowa 65mm f/2.8 2 X Ultra Макро APO Објектив за Sony E - Neoprene Леќа Торбичка - 52mm Филтер за Полнење (УВ/CPL/НД) - Леќа Заврши (15 X15) - Lens Pen Леќа Почиста - Леќа Заврши - Capleash II.Фокусна Должина : 65mm.Max.Бленда : f/2.8. Агол на Гледање : 24.4 Степен.Формат на Компатибилност : APSC.На Laowa 65mm f/2.8 2 X макро APO е првиот макро леќа која Венера Оптика дизајни за други системи од целосна рамка камери.Ова е само на макро леќа на пазарот кој е способен да произведе 2 X живот-големина на слики и дизајниран специјално за mirrorless камери.Новиот 65mm е исклучително лесен и компактен што го прави идеален за макро фотографија, секојдневно се уште фотографии, portraiture и повеќе.На 65mm f/2.8 2 X макро APO е 1 макро леќа која Венера Оптика дизајни за APS-C камери.Повеќето од кандидати magnifies 1.5 X најмногу, орев Laowa 65mm f/2.8 2 X макро дава поголема зголемување ефект и создава до 2 X живот-големина на слики. 2 X макро зголемување објективот нуди 2 : 1 максимална зголемување сооднос заедно со минимум фокусирајќи се на растојание од 6.7"(17cm).Различен од традиционалните макро леќи, ова 65 mm објектив може да се фокусира од бесконечност до 2 X зголемување, што го прави идеална опција за да се справи со сите видови на макро фотографија сценарија.Широк зголемување опсег е од суштинско значење за снимање инсекти и растенија во различни големини.Извонредна острина, бојата и јасноста Оптимизиран за APS-C системи, како резултат на слики испорача одлична повеќе детали и за разлика од центар да го агол, дури и кога се користи широко отворени отворот.Овој професионален премиер објектив обезбедува исклучителна резолуција и острина.Светло & компактен Пондерирана 11.8 оз (335g), ова извонредно светло, компактен и разновиден објектив служи како исклучителна compl.

Вака можеби ќе ви се допадне..