• Свеж
AccuMed Лицето Маска (Headband), Чаша Стил Маска, (20 Count)
zoom_in

AccuMed Лицето Маска (Headband), Чаша Стил Маска, (20 Count)

DEN 1137.60

Од стока
check Во продавницата

Meltblown.Прилагодливи затворање. 20-број на расположливиот Accu Med лицето маска, купот стил маска со headband прилог.Нови 5 слој дизајн е составен од 40gsm Игла Удар Не-Плетени + 25gsm Meltblown Полипропилен Филтер + 25gsm Meltblown Полипропилен Филтер + 30gsm Игла Удар Не-Плетени + 230gsm Кожата Пријателски Топол Воздух Памук Не-Плетени.Прилагодливи метал носот парче овозможува тесна печат кој помага да се заштити против воздушни честички.Ве молиме следете ги сите препорачува монтажа инструкции и упатства за да се обезбеди соодветна лична заштита.Идеален за употреба во следните индустрии : Комерцијални Згради, Дизајн и Градежништво, Преработка на Храна, Безбедност на Храна, Општите Производство, Тешки Инфраструктура, Рударство, Нафта & Гас, Превоз.

Вака можеби ќе ви се допадне..