• Свеж
YEAJON 6 Инчен Писмо Stencils Симбол Броеви Занает Stencils, 66 Компјутери Обновливи Пластични Азбука Шаблони за Сликарство на Дрво, Ѕид, Ткаенина, Камен, Стакло, Chalkboard, Сигнализ
zoom_in

YEAJON 6 Инчен Писмо Stencils Симбол Броеви Занает Stencils, 66 Компјутери Обновливи Пластични Азбука Шаблони за

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

【Пакетот Вклучува】 : ќе добиете 66 парчиња сликарство stencils целосно, вклучувајќи 26 големи букви, 26 компјутери мала буква stencils, 10 броеви, 4 стилови симбол stencils.Овие ќе ви даде бескрајни можности на кориснички зборови за да се создаде било DIY уметнички проекти како ви се допаѓа. (Stencils Фонт, големина : 6 инчен). 【Квалитетен Материјал и Безбедно Азбука Stencils】 : Овие сликарство DIY stencils се изработени од еко-пријателски МИЛЕНИЧЕ материјал, ласерско сечење, трајни производи за да можете да ја користите, и не е лесно да се скрши.Нема остри рабови, нетоксичен, безбеден за вас и за вашето дете. 【Обновливи и Лесен за употреба】 : едноставно ставете ги на рамна објекти и фиксна тоа, ги сликам со четка или со спреј ги со airbrush, и можете да DIY зборови и броеви за да се создаде исклучително значајни текстови.Исто така, обновливи и лесно да се исчисти со вода и сапун, дури и по бојата имаше исушени.Идеален за секојдневна употреба. 【Широко Апликација】 : Овие stencils се погодни за многу случаи, тие може да се применат за свадба, училиште украси, банери, сигнализацијата одлуки, постер одлуки, фестивали, картичка DIY, дома или на партијата занаети, канцеларијата на оркестарот, како и на списанието scrapbooking/ткаенина/торта декорација, airbrushing, правење на фото албум картички, и повеќе DIY уметнички проекти. 【Совршен Подарок】 : Пластични писмо stencils се спакувани во кеси, кои можат да бидат понудени како подарок за вашите пријатели и членови на семејството, мазни рабови на stencils и флексибилен дизајн ги направи одлична за DIY занаети.Бојата на вашиот сопствен знак да се збогати вашиот живот и празници.Карактеристики : Материјал : ПЕТ plastic Color : White Quantity : 66 pieces Size : како што е прикажано во picture What ќе Добиете?Ќе добиете 66 парчиња сликарство stencils целосно, вклучувајќи 26 големи букви, 26 компјутери мала буква stencils, 10 броеви, 4 стилови симбол stencils, која одговара на вашите различни барања за да се создаде било DIY уметнички проекти.Зошто да Изберете Нашето Писмо Stencils за Занаети Обновливи?1.Проѕирен материјал, јасно може да се види на слика шема преку списанието stencils дефиниција.Бескрајни можности на кориснички зборови да ги инспирира и да се создаде било DIY уметнички проекти сакате;2.Доволно голем модели, умерена цврстина со креативни journaling stencils, нема пауза, и да се избегне гребење.3.Идеален Избор за Подарокписмото stencils во собата може да бидат понудени како подарок за децата, учениците, наставниците, и вашите пријатели.Рано образование алатка, се посветам на размислување на уметноста уште од детството.4.Писмото шаблони се перат и еднократно, можете да ги користите со многу различни бои и онолку пати колку што сакате, тие се лесно да се чисти после користење, заштеда на вашето време и енергија, а потоа можете да ги ставите во фиока погодно.5.Широка Примена-Овие stencils се идеални за DIY уметнички проекти, рачно изработени занаети, сликарство, дома декорација која може да се примени и на повеќето рамни површини како ѕид, мебел, маса, кабинет, плочки, подот, рок, платно, платно, метал, стакло, дрвени знаци, отпадоци, картички, албум, свадба занает, итн.Уживајте во DIY процес : Со овие пластични обновливи stencils, можете да креирате видови на интересни декорација според вашата имагинација, само да уживаат во DIY смешно време со вашите деца.

Вака можеби ќе ви се допадне..