• Свеж
Растенијата Терапија Deodorizing Етерично Масло Мешавина 30 mL (1 мл) Чист, Undiluted, Терапевтски Одделение
zoom_in

Растенијата Терапија Deodorizing Етерично Масло Мешавина 30 mL (1 мл) Чист, Undiluted, Терапевтски Одделение

DEN 406.80

Од стока
check Во продавницата

By продажба на толку високо-квалитетен производ по прифатлива цена, ние не само што позитивно влијае на животите на нашите клиенти, но тоа исто така ни дава финансиски средства со кои ние може да им помогне на оние кои се помалку среќни да живеат посреќно, поздрав, и попродуктивен живот.000, самоникнати и ароматични растенија (односно кои содржат етерични масла) на Земјата, и околу 500 од нив се обработени комерцијално за екстракција на етерични масла.Една етерично масло е концентрирана, сам, ароматични течност која се добива од плодови, семки, цвеќе, кората, стебла, корени, листови или други делови на растението.Идеален да се користи за stinky нозете или во природни deodorant; тоа исто така може да се направи во нежна домашен deodorant дека е ефикасен во одржување на смрдеата далеку сите денот долго.Deodorizing Етерични Масла се Вклопуваат : Формулиран од страна на нашите стручни Aromatherapists, Растителна Терапија е Deodorizing Етерично Масло Мешавина содржи Palmarosa, Лимон, Пачули, Coriander Семе, Грејпфрут, Розова, Чемпрес, Бергамот, и Чајно Дрво за моќен природно мирис за борба против смеса.Лесен за Користење : За физичко спреј deodorant, обидете мешање 1 мл на Алое Вера гел со 3 oz Вештерка Шумска distillate, и 2 ml Deodorizing Етерични Масла се Вклопуваат во чиста спреј шише.За спреј за да помогне да се елиминира фанки смрдеата во салата перниче или во чевлите, се мешаат со 1 дел Deodorizing Синергија до 100 делови вештерка шумска.Оваа мешавина е нова, светла мирис, што е малку тревни и овошен и помага зап смрдеата во нивниот пат.Како родители себе, Фабриката Терапија екипа нема да се задоволи со ништо помалку од апсолутно безбедност, и овие масла не се само безбеден за децата, тие се ефективни премногу!.На синергија, или мешавина, на етерични масла е комбинација на две или повеќе еден масла за производство на комбиниран ефект е поголем од збирот на нивните посебни ефекти.Ако сте со користење на овој спреј на вашата кожа, тоа е многу важно да се разредува вашиот DIY deodorant, како пазувите може да биде многу чувствителна област, особено по се избричи.Растенијата Терапија нуди овие 100% чиста етерични масла разредена во нашата Fractionated Кокосово Масло, во спремен-за-користење roll-on шишиња кои се на совршен on-the-go етерично масло се користи.Овие масла се користат со векови како за нивното лекување и ароматични придобивките, и на Растенијата Терапија нуди над 100 единствен етерични масла, совршен за сите ваши ароматерапијата потреби.Секоја успешна Фабрика Терапија етерично масло мешавина мора да се исполнат нашите 4 критериуми : Тоа треба да се работи, Тоа треба да се биде безбеден, Тоа треба да привлечен мирис & Тоа треба да биде удобен!.Ги очекуваме вашите прашања и текст!.Сите се на располагање што е 100% чист, undiluted етерични масла, како и пред-разводнета тркалаат-ons.Таму се очекува да биде од 10.Kidsafe (bezbednost za decata со Растителна Терапија на прва линија на етерични масла развиена особено за децата.Прифатлива, Висок квалитет на Етерични Масла : Нашата цел во Фабриката Терапија е позитивно влијание на животите на толку многу луѓе како човечки possible.Формулирани од страна на Роберт Tisserand за деца на возраст од 2-10, kidsafe (bezbednost za decata карактеристики различни од синергии и еден масла наменети за заеднички работи во оваа возраст опсег.

Вака можеби ќе ви се допадне..