• Свеж
Emma: [ Европскиот Коса Манекен] - Средна Браун
zoom_in

Emma: [ Европскиот Коса Манекен] - Средна Браун

DEN 2329.92

Од стока
check Во продавницата

100% Необработени Европската Човечка Коса Професионална Употреба Манекен Head The само кукли во светот се направени со 100% Богородица Европската Коса!Професионални манекен глави се идеални за козметологијата студенти или стилист кои се обучуваат и вежбаат коса техники на необработени коса (коса која никогаш не била боја).- Должина : 15"-16"- Тип : 100% Богородица Европската Коса (не се Лекува некогаш, совршен за balayage, боја депозит, боја пракса.)- Достапни Бои : Светло Кафеава, Средни Кафена, Темно Кафена и 100% Европскиот коса го прави тоа природно мека и свиленкаста - Загарантирана да се даде вистински резултати кога permed, обоени, или топлина стилизирана - Природни косата го прави идеален за сечење и обликување - Коса насоки се исткаени во манекен со cuticle соочуваат во иста насока, така косата ќе не метежот, дури и кога се навлажни(Tri-pod не се вклучени) се Погледне за она што луѓето се прави со нашите Hair Art Кукли!.

Вака можеби ќе ви се допадне..