• Свеж
Електронски Делови, Долг животен Век Силна Спроводливост Обврзувачки Пост Адаптер за Електронски Инструменти за Индустриска Опрема(Црвено)
zoom_in

Електронски Делови, Долг животен Век Силна Спроводливост Обврзувачки Пост Адаптер за Електронски Инструменти за

DEN 189.36

Од стока
check Во продавницата

Лесен за Инсталација : орев систем е лесно да се инсталира и може да флексибилно заостри конектор без да се грижиш за олабавување.Поле на Примена : се Користи во електронски инструменти, индустриска опрема, електронска опрема, инвертори, заварување машини, полнење генератори, бродови, RVs, камиони, автомобили, одделување и дистрибуција на соларни ќелии.Основен Параметар : спроведување напон е 220 V ‑ 380 V, и завртка порта големина е М8 x 0.75 мм.Мал и Компактен : мал и компактен терминали конектор не заземаат премногу користите простор, кој е лесен за складирање и употреба.Долг животен Век : сегашниот терминал се изработени од месинг, која има силна спроводливост, отпорност на абење, оксидација отпор и долг животен век.Функција : 1. Поле на Примена : се Користи во електронски инструменти, индустриска опрема, електронска опрема, инвертори, заварување машини, полнење генератори, бродови, RVs, камиони, автомобили, одделување и дистрибуција на соларни cells2. Долг животен Век : сегашниот терминал се изработени од месинг, која има силна спроводливост, отпорност на абење, оксидација отпор и долго услуга life3. Лесен за Инсталација : орев систем е лесно да се инсталира и може да флексибилно заостри конектор без да се грижиш за loosening4. Мал и Компактен : мал и компактен терминали конектор не заземаат премногу користите простор, кој е лесен за складирање и use5. Основен Параметар : спроведување напон е 220 V ‑ 380 V, и завртка порта големина е М8 x 0.75 mm How да го Користите : Пристапите на соодветната опрема, поврзување на жица може да биде used Specification : Предмет Тип : Банана Socket Material : ABS, Brass Application : Широко се Користи во Сепарација и Дистрибуција на Електронски Инструменти, Индустриска Опрема, Електронска Опрема, Инвертер, Заварување Машини, Полнење Генератор, Брод, Rv, Камион, Автомобилот и Соларни Cell Basic Параметри : Спроведување Напон : 220 V да 380 VScrew Порта Големина : М8 x 0.75 мм(Прибл. 0.75 мм / 0.03 во) Пакет Листа : 1 x Банана Приклучок.

Item Type:
Banana Socket
Material:
ABS, Brass
Application:
Widely Used in the Separation and Distribution of Electronic Instruments, Industrial Equipment, Electronic Equipment, Inverter, Welding Machinery, Charging Generator, Ship, Rv, Truck, Automobile and Solar Cell
Basic Parameters:
Conduction Voltage:
220V to 380V
Screw Port Size:
M8 x 0.75mm(Approx. 0.75mm / 0.03in)
Package List:
1 x Banana Socket :

Вака можеби ќе ви се допадне..