• Свеж
ВАШИОТ СОНЦЕТО Интерденталните Четка Denta Конец Ортодонтски средства за Чистење Забен Заби Toothpick 2x10Pcs Орална Нега Алатка (Боја : A)
zoom_in

ВАШИОТ СОНЦЕТО Интерденталните Четка Denta Конец Ортодонтски средства за Чистење Забен Заби Toothpick 2x10Pcs Орална

DEN 1797.60

Од стока
check Во продавницата

Интерденталните четка дизајниран да се исчисти дури и на најмалите празнини помеѓу забите каде редовна четка за заби е во можност да стигнат до, давајќи им на вашите непца и заби свежи и чисти чувства - секој ден,Темелно чистење на храна остатоци лево помеѓу забите.На интерденталните четка придобивките од меки, нежни влакна, кои не му штетат на непцето, и еластична и издржливи челични жици.четки се далеку поудобно и полесно да се користи од редовните стоматолошки конец / пластични-обложена жица за помага да се обезбеди нежно чистење околу непца, заби и забни работа.Со хард-на-пауза push-pull рачка, интерденталните четка е компактен и лесен за носење.Предмети доставени : 2x10 Pcs x Интерденталните четки/обновливи четки.Четка главата големина : 0.7 мм Портокал,0.8 mm Виолетова,1.0 mm Зелена,1.1 mm, Бела,1.2 mm Blue Material : PP материјал,Du Pont најлон влакната,увезени од не ' рѓосувачки челик wire Steel жица од нерѓосувачки челик грижа за забите, чистење на заби и интерденталниот простор, дневна ортодонтски грижа.Предности на интерденталниот конец четка : нерѓосувачки челик влакната можат да бидат повторно употребувани и не се лесно да се скрши.Секое парче е индивидуално спакувани,Секој четка за заби, има посебна заштитна маска, и четка за чистење е лесно да се чисти и лесно да се носат.Модерен design How да се четка : 1. Внесете соодветна големина на интерденталните четка во јазот помеѓу забите, а потоа нежно и длабоко вметнете тоа помеѓу забите.2. Се движи напред и назад 2-3 пати за да се отстранат остатоците отстранети од teeth3. Чистење на интерденталните четка по секоја употреба.Ние препорачуваме заменувајќи го еднаш неделно.Кога влакната се свиткани, тие треба да бидат отфрлени.Нерѓосувачки челик влакната може да се употребуваат, не е лесно да се скрши, лесно да се мијат и лесно да се носат Мода designnote : 1. Не користите енергично, па како не, да оштетување на непцата.Кога на децата да го искористат тоа, родителите треба да ги придружуваше.2. Не проголта.3. За првата употреба, ве молиме изберете 0.6 mm 0.7 mm модел.Ве молиме, изберете ја големината според вашиот стоматолог препорака.Сет вклучува : 2 картичка * 10 Pcs x интерденталните четки.

Вака можеби ќе ви се допадне..