• Свеж
Bertech ESD Лента, 5/16 Инчен x 72 Метри, Зелена, Полиестер Филм со Силиконски Лепило
zoom_in

Bertech ESD Лента, 5/16 Инчен x 72 Метри, Зелена, Полиестер Филм со Силиконски Лепило

DEN 388.80

Од стока
check Во продавницата

МАТЕРИЈАЛ : Полиестер со ESD Својства.ЛЕПИЛО : Силикони.ДЕБЕЛИНА : 2.5 Мили - 1 Мили Филмот + 1.5 Мили Лепило.БОЈА : Зелена.АПЛИКАЦИИ : Маскирање Електро-Статички Чувствителни Уреди и Компоненти, Транспорт и Чување на Електро-статички Обвинет Материјал.Bertech ESD Полиестер Ленти се направени од 1 мили дебели полиестер филм со 1,5 мили на силиконски лепило.Тие се дизајнирани за висока температура маскирање на електронските уреди кои што се чувствителни на електростатско полнење.Овие ленти се отпорни на абење и ги отстранува без да остават било остатоци.Тие се спакувани како 72 двор-долги ролни на 3 инчен јадро со ESD симбол на јазичето на ролна.Ro HS и да се ПОСТИГНЕ Согласност.

Вака можеби ќе ви се допадне..