• Свеж
Мек сапун Антибактериски Течен Рака Сапун Рефил, Свежи Чисти - 50 Течност Унца...
zoom_in

Мек сапун Антибактериски Течен Рака Сапун Рефил, Свежи Чисти - 50 Течност Унца...

DEN 301.20

Од стока
check Во продавницата

Softsoap Антибактериски Течен Рака Сапун, Свежи Чисти кожата оставајќи чувство на вашата кожа мека и заштитени.Тоа е клинички докажано за да се елиминира 99.9% од бактериите (во миењето на рацете тест наспроти следниве општи штетни бактерии : s.Aureus & E. coli).Поради својата единствена формула, течни рака сапун пумпа само треба да се полни со Softsoap Антибактериски Течен Рака Сапун.Тоа е најдобро да се мијат рацете со сапун и чиста вода за 20 секунди.Свежи, јасни чисти мирис зголемува на миење на рацете искуство, за изработка на овој рака сапун совршен прилог на било кујната или бањата.Клинички Докажано за да се Елиминира 99.9% од Бактериите Антибактериски Рака Сапун Пумпа Уникатна Формула со Moisturizers Остава Чувство на Кожата Мека и Заштитени Свежи, Јасни Чисти Мирис Прави Голема Бања или Кујна Рака Сапун Paraben слободни и формулирани, без phthalates Рефил само со Softsoap бренд Антибактериски сапун Во миењето на рацете тест наспроти следниве општи штетни бактерии : S. aureus & E. coli Карактеристики Навлажнувачки Бренд Softsoap Производителот Дел Број US05261 A Собрани Производ Тежина 4 lb Собрани Производ Димензии (L x W x H) 6.00 x 4.00 x 10.00 Инчи Насоки Инструкции Поради единствена формула, Softsoap Антибактериски рефил треба да се користи само со Softsoap Антибактериски пумпа и не треба да се комбинираат со други течни рака сапуни.Состојки Неактивни Состојки Неактивни Состојки : Вода, Cetrimonium Хлорид, Глицерин, Lauramidopropylamine Оксид, Cocamide МЕА, Натриум Хлорид, PEG-120 Метил Гликоза Dioleate, Мирис, Лимонска Киселина, Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, FD&C црвена Број 40 , FD&C жолта Број 5, D&C црвена Бр 33 Состојки Активни Состојки : Benzalkonium Хлорид (0.13%).Цел : Антибактериски.Активни Состојки : Вода, Cetrimoni.

Вака можеби ќе ви се допадне..