• Свеж
Maxam Морнар е Алатка Со G10 Рачка, Моќна Традиционалните Рачката за Заклучување Нож и Marlin Скок, Идеален за Пловењето, Риболов, Едрење или
zoom_in

Maxam Морнар е Алатка Со G10 Рачка, Моќна Традиционалните Рачката за Заклучување Нож и Marlin Скок, Идеален за

DEN 478.80

Од стока
check Во продавницата

Лесно Намалување на Дебел Јажиња - да Биде подготвен да се намали и парче преку буци јаже со овој мулти-цел риболов нож.Има стигнале местење на нож со serrated сечилото напор за сечење.Олабави Тешки Јазли - Detangle тврдоглав јазли во секунди со овој морнар е преклопен нож.Тоа доаѓа со солидна marlin скок бајонет, кој ви дава полесен пат unweaving тесни јаже насоки.Цврста, Стабилна Контрола - Уморни од користење на нови ножеви кои ги држат лизгаат од вашиот влажни раце?Оваа marlin скок нож е опремен со текстура G10 рачка, која ви дава сигурна се одржи на сечилото.Еден Здрав Алатка - Користете алатка нож, кој е изграден за преземање на отворено море.Оваа наутички нож е ножеви се направени од 440 не 'рѓосувачки челик, кои withstands формирањето на' рѓа или корозија.Со местење на нож е-мора да има алатка за секој сериозен морнар.Проблемот со обичните комунални ножеви е дека тие не одговара за seawater или тешко може да се зафат со влажни раце.Она што ви треба е сигурен нож за лесно detangling заврзана насоки и сечење дебели јажиња.Вие исто така ќе сакате еден дека нема да рѓа и останува остра и издржливи дури и кога се изложени на елементите на целата година.На Морнар е Алатка со G10 се Справи со Maxam е само мулти-функционални пловењето на ножот што треба.

Вака можеби ќе ви се допадне..