• Свеж
5Pcs Видов Ножеви, Дијамант Брановидни Керамички Сечење Диск Дрво Машина Алатки 115MM, со Одлична Изработка, Висока Безбедност Фактор и Долг животен Век, за Керамика, Пл
zoom_in

5Pcs Видов Ножеви, Дијамант Брановидни Керамички Сечење Диск Дрво Машина Алатки 115MM, со Одлична Изработка, Висока

DEN 662.16

Од стока
check Во продавницата

【Спецификација】Ронки Големина : 80grit, Надворешниот Дијаметар : Прибл. 115mm / 4.5 во, Внатрешен Дијаметар : Прибл. 22.2 mm / 0.9 во, Дебелина : Прибл. 1.87 mm / 0.1 во, Максимална : 80m/s, Максимална : 13200rpm, Ножот Дијаметар : Прибл. 105mm / 4.1 во. 【Материјал】дијамант виде ножот е направен од високо‑квалитетни материјали, топла притискање ножеви имаат долг животен век и брзо сечење.Висок квалитет на материјалите може да ви донесе добро искуство. 【Широка Примена】Оваа кружни виде ножот може ефикасно да се изврши керамички, плочи за сечење, тврд материјал за сечење, чисто и чип‑слободни.И тоа има мала големина која е многу лесно и употреба. 【Предност】Овој дијамант кружни виде ножот е лесно да се инсталира и расклопување, и тоа е одлична изработка, и може да биде совршена замена за стариот. 【Обезбедување на квалитет】Овој дијамант сечење диск има строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Можете да го користите тоа со сигурност и доверба.Функција : 1. Може ефикасно да се изврши керамички, плочи за сечење, тврд материјал за сечење, чисто и чип‑слободни.2. Употреба на високо‑квалитетни материјали, топла притискање ножеви имаат долг животен век и брзо сечење.3. Овој производ е лесно да се инсталира и расклопување, одлична изработка, може да се совршена замена за стариот.4. Надворешниот дијаметар на производот е 115mm, внатрешен дијаметар е 22.2 mm и дебелина не е 1.87 mm.5. Строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи со мир на умот.Спецификација : Предмет Тип : Видов Blades Material : Дијамант + Steel Model : 115 X1.8 X22.2 Grit Големина : 80grit Outer Дијаметар : Прибл. 115mm / 4.5 in Inner Дијаметар : Прибл. 22.2 mm / 0.9 in Thickness : Прибл. 1.87 mm / 0.1 in Maximum : 80m/s Maximum : 13200rpm Suitable за агол grinder Blade Дијаметар : Прибл. 105mm / 4.1 in Package Листата : 5 x Видов Ножеви.

Вака можеби ќе ви се допадне..