• Свеж
Панел Кабел - 7 Поставите Приклучок Конектор Со Spanner
zoom_in

Панел Кабел - 7 Поставите Приклучок Конектор Со Spanner

DEN 380.88

Од стока
check Во продавницата

Диригент pin е конзервирани Бакар : Тоа го прави на врска откако ќе crimp pin на жица, и овие се работеше совршено под тешки вчитување.Добра компатибилност : Компатибилен со PV кабли со различни изолација дијаметри, врската со кабел на crimping алатка.Нема Да се Справи Со Одредување На Конекторите На Покрив : еден прстен на конекција е совршен за да се печат од вода и прашина на корозија и се уште може да се исклучи ако е потребно, и Овие конектори ќе преживеале ветер, високи ветрови и снег повеќе од вашиот очекуваат.Издржливи : Со одлична стареење отпор и УВ издржливост, тоа може да се користи во суровата средина.Опис на Овие Стил Конектори.Тие се користат за да се поврзете повеќе соларни панели или групи на соларни панели заедно во сончевиот терен, и обично се користи во паралелни апликации.На метал pin-от е направен од машински бакар и запечатени совет.Функција - Боја : Како Што Е Прикажано.- Материјал : ЈО+ Бакар.- Големина : 8. 9 x 1. 9 x 1. 9cm.- Диригент pin е конзервирани Бакар : Тоа го прави на врска откако ќе crimp pin на жица, и овие се работеше совршено под тешки оптоварување Нема Да се Справи Со Одредување На Конекторите На Покрив : еден прстен на конекција е совршен за да се печат од вода и прашина на корозија и се уште може да се исклучи ако е потребно, и Овие конектори ќе преживеале ветер, високи ветрови и снег повеќе од вашиот очекуваат.- Издржливи : Со одлична стареење отпор и УВ издржливост, тоа може да се користи во суровата средина.- Добра компатибилност : Компатибилен со PV кабли со различни изолација дијаметри, врската со кабел на crimping алатка.Пакет Вклучувајќи 6 x Приклучок Конектор Сет n2 x Шрафцигер.

Вака можеби ќе ви се допадне..