• Свеж
Harilla Мулти-Функција за Цртање Владетел, Геометриски Stencils, Пластични Образец Ротари Математика за Мерење Алатка за Учење на Децата Канцелариски Наставно - Геометриј
zoom_in

Harilla Мулти-Функција за Цртање Владетел, Геометриски Stencils, Пластични Образец Ротари Математика за Мерење

DEN 167.76

Од стока
check Во продавницата

Широк Апликации : Разноврсна мерење владетел, со protractor да се подготви посакуваната фигура, исто така, може да нацрта хоризонтална паралелна линија, вертикални паралелни линија, доволно големина за цртање.Цртежот владетел е мазна и не е лесно да се пробие за да се обезбеди долго време лесен за употреба.Направени од транспарентна пластика; светло-тежински, лесно да се носат.Нерешено сите бројки со овој Мултифункционален Владетел!Брзо, прецизно, нема помошни линии!за Авион Графика, Стерео Графика, Моделот Графика, Математички Графика.Без разлика дали сте уметник, студент, моделот на одлуки или дизајнер, ова мерење возен владетел е добар помошник за вашата работа или студирање.Опис : - Широк Апликации : Разноврсна мерење владетел, со protractor да се подготви посакуваната фигура, исто така, може да нацрта хоризонтална паралелна линија, вертикални паралелни линија, доволно големина за цртање. - Цртање владетел е мазна и не е лесно да се пробие за да се обезбеди долго време лесен за употреба. - Дали сте уметник, студент, моделот на одлуки или дизајнер, ова мерење возен владетел е добар помошник за вашата работа или студирање. - Направен од транспарентна пластика; светло-тежински, лесно да се носат. - Ги привлече сите бројки со овој Мултифункционален Владетел!Брзо, прецизно, нема помошни линии!за Авион Графика, Стерео Графика, Моделот Графика, Математички Графика.Големина На Табела : Функција Владетел : 19.3x11.5 CM/7.60x4.53inch Geometric Владетел : 20.6x7 CM/8.11x2.76inch Package Вклучува : 1 Piece Drawing Ruler Note : 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.3. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

Вака можеби ќе ви се допадне..