• Свеж
1500W Чиста синусен облик Моќ Инвертер, 24V DC Влез AC110V 60Hz Излез, со Двојна приклучоци и USB DC5V 2000mA,LCD Жица Далечински комплет, Идеален за 24V Сончевиот Систем.
zoom_in

1500W Чиста синусен облик Моќ Инвертер, 24V DC Влез AC110V 60Hz Излез, со Двојна приклучоци и USB DC5V 2000mA,LCD

DEN 3359.76

Од стока
check Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Континуирана номинална моќност : 1500 W Пренапони моќ : 3000 W.Со IP54 Индустриското ниво ETL Одобрена излез Американски sockets*2. Со DC 5 V 2 Amp USB Излез, LCD Жица Remote Port.Сосема нов дизајн коло со двојна голема брзина ладење фанови гаранција за долго време континуирано работи.Со OFC батеријата кабли и Текст терминали одредување на Клуч.Со LCD Жичен далечински управувач за полнење(Сосема Нов дизајн!).Кабел должина : 16 Метри.Внимание : Индуктивен товари треба за 3-10 пати на номинална моќност за да започнете, e.г.фрижидер, кафе машина, правосмукалка.Двојно проверете ги вашите инверторот е доволно моќ за да започнете овие товари.Ако инверторот пренапони моќ, не е доволно за да започне вчита, ќе треба да се купи поголема моќ модел.Едноставно тоа е да се каже дека : Не 1500 W номинална моќ инвертер може да почне сите апарати помал од 1500 W.Секогаш да имате доволно СТРУЈА за напојување ако сте со користење на повисоко енергетско производство.(поголема големина на батеријата или да чувате вашиот автомобил, мотор е ЗА, додека работи висока моќност товари) Чиста синусен облик инверторот 1500 W со IP54 водоотпорен sockets◎Континуирана Моќност : 1500 W◎Max Моќност : 1700 W◎Пренапони моќ : 3000 W◎Излез waveform : Чиста синусен облик◎THD : ≤4%◎Ефикасност(Полно оптоварување) : 85%◎Влезен напон : DC24 V (20-30 V)◎Не оптоварување тековната влечење : .

Вака можеби ќе ви се допадне..