• Свеж
2019 Најновите Леново 2-во-1 само 11,6 HD IPS екран осетлив на допир LED-Осветлување Chromebook | MediaTek MT8173c 2.1 GHz, Quad-Core | 4GB RAM | 32GB EMMC | SD Мемориска Картичка Може да се Нагоре за да го 128GB
zoom_in

2019 Најновите Леново 2-во-1 само 11,6 HD IPS екран осетлив на допир LED-Осветлување Chromebook | MediaTek MT8173c

DEN 6695.76

Од стока
check Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Media Tek MT8173c 2.1 GHz, Quad-Core. Само 11,6" HD (1366 X 768) Енергетски-Ефикасни LED-осветлување на Екранот, Power VR GX6250, 4 GB LPDDR3 Меморија, 32 GB EMMC. 1 x USB 3.1 Генерација 1, 1 x USB-C 3.1 Генералот 2, 1 x HDMI, 1 x Display Port 1.2, 1 x Микрофон-во/слушалки-од Комбо Џек. 802.11 ac, Bluetooth4.1, HD веб-Камера со Микрофон, Стерео Звучници, Нема Оптички Диск. 360° флип-и-пати дизајн, Google Chrome OS, 2.65 Lbs, 0.8-Инчен Тенка, Ноќта Јаглен, 45 Wh 3-cell литиум-јон, Blizzard Бела.Снег Бел продава компјутери со надградена конфигурации.Ако компјутерот измени (наведени погоре), а потоа производителот кутија ќе се отвори, за да бидат тестирани и се проверуваат и да ја инсталирате надградба за да се постигне спецификации, како рекламира.Ако не се измени наведени, објектот е неотворена и неизпробван.Дефекти & флеки се значително намалени од страна на нашите во длабочината на инспекција & тестирање.Дизајн : 2-во-1 Google Chrome оперативен СИСТЕМ : Автоматски се повлече и инсталира безбедност и софтверски ажурирања, па вие не мора да се губете време управување со лепенки и да се чека за рестартира.Големина на екранот : само 11,6" 10-точка multitouch екран Типичен 1366 x 768 HD резолуција.IPS технологија за широк агли на гледање.Енергетски-ефикасни LED осветлување.Меморија (RAM) : 4 GB системската меморија за основните мултитаскинг Соодветни high-bandwidth RAM меморија за да непречено да работи на повеќе апликации, и интернет пребарувач јазичиња сите одеднаш.Хард Диск : 32 GB e MMC флеш меморија Надградба до 64 SSD/128 SSD Оваа ultracompact меморија систем е идеален за мобилни уреди и апликации, обезбедување на подобрени складирање способности, рационализација на управување со податоци, брз boot-up пати и поддршка за high-definition видео репродукција. 360° флип-и-пати дизајн : Нуди разноврсна функционалност со лаптоп, публиката, tabletop, презентација и таблет режими.Вграден-во облак поддршка : Лесно зачувување на вашите датотеки на вашиот Google Drive сметка за да се обезбеди пристап каде и да одите.Исто така можете да го синхронизирате со вашиот другите уреди за водење на Хром и дури да се работи присутен кога е потребно.Надоместоци можат да се пријават.Вграден-во HD веб-камера со микрофон : го Прави лесен за видео разговор со семејството и пријателите или телефонска со колегите преку Google Hangouts или други популарни апликации.

Вака можеби ќе ви се допадне..