• Свеж
Seagate Skyhawk ПИ 18TB Видео Внатрешен Хард Диск HDD – 3.5 Инчен SATA 6Gb/s 256MB Кеш за DVR NVR Безбедносна Камера Систем во Куќата Спасување Услуги - Фрустрација Слободни Пакување (ST18000
zoom_in

Seagate Skyhawk ПИ 18TB Видео Внатрешен Хард Диск HDD – 3.5 Инчен SATA 6Gb/s 256MB Кеш за DVR NVR Безбедносна Камера

DEN 11279.76

Од стока
check Во продавницата

Вашиот Спасувачки План документи ќе и бидат испорачани до вас преку е-маил само на адресата поврзана со вашата сметка и може да се најде во вашата сметка на центарот во рамките на Купувачот/Продавачот Пораки.Ако вашиот диск ќе престане да работи, Спасување data recovery план ќе се обиде да се враќање на податоци од успеа диск и да го обнови податоците ќе бидат вратени на медиумите уред за складирање или преку безбедна cloud-базирани складирање на податоци.Опфаќа новиот сингл-диск гола (внатрешни) дискови на било кој бренд кога купени во рок од 30 дена (потврда мора да бидат задржани за набавки не се на иста трансакција).Бесплатен превозот за во лабораторија на податоци за обновување; 24/7 онлајн случај статус следење.Ако вашите податоци не се обнови, ќе добиете вашите пари назад.AI видео апликации со Image Perfect ПИ фирмверот испорачуваат супериорна слика интегритетот по случаен избор читање, 24×7 workloads.Се скалести поддршка до 32 ПИ потоци, додека снимате до 64 HD видео камера струи.Лесно се справи со податоци-интензивна снимки со Sky Hawk ПИ е обемот на работа оценка на 550 TB/годишно—што е повеќе од 3× повисоки од стандардните надзор-оптимизиран дискови.Корист од подобрување на вкупните трошоци на сопственост (TCO) со 2 M MTBF.Уживајте во долгорочниот мир на умот со ограничена производ гаранција за заштита план кој вклучува три години во куќата Спасување Податоци за Обновување на Услуги.Sky Hawk ПИ е првиот светски цел-изградена видео диск за ПИ-от за надзор системи.Дизајниран за длабоко учење апликации за да се прошири ПИ надзор способности, Sky Hawk ПИ истовремено ги поддржува тешки ПИ workloads и мазна видео стриминг.Со капацитети до 18 TB, нуди карактеристики кои се идеални за ПИ средини со интензивна компјутерска workloads : подобрен кеширање, доставување на ниска латентност, и силна случаен избор прочитај перформанси.

Вака можеби ќе ви се допадне..