• Свеж
YeeLing LCD Дисплеј + Надворешното Стакло Екран на Допир Digitizer Целосна Собранието Замена за Галакси A9 (2018) A9 Ѕвезда Про A9s СМ-A920F/DS A920 Црна
zoom_in

YeeLing LCD Дисплеј + Надворешното Стакло Екран на Допир Digitizer Целосна Собранието Замена за Галакси A9 (2018)

DEN 1233.60

Од стока
check Во продавницата

Компатибилен Со : Галакси A9 (2018) A9 Ѕвезда Про A9s СМ-A920 F/DS A920,ве Молиме потврдете го телефонот модел е токму оној што треба пред да ја купите.Вклучуваат на LCD екранот,екран на допир (надворешното стакло) и основните repaire tools.Но алатки може да не биде погоден за сите модели на телефони.Клиентите треба да ги купите дополнителни Алатки Покрај Нашите Суштински Уред Отворање Tools.Решавање на Проблеми, како што се : мртов допир, Бавно реагираат на допир, дел од екранот не реагира на допир, скршено стакло и било какви проблеми околу екранот.Сите предмети се проверуваат и тестираат пред превозот за да се обезбеди 100% функционалност.Но, Купувачите треба да ги тестираат повторно пред инсталацијата.Ако има било какви проблеми во текот на тестот,ќе биде одговорен за тоа.Но, ние не може да го прифати враќањето екран кој инсталација обид е направен.Не вклучува инсталација настава.Ве молиме не го инсталирате без никакво искуство.Ние нема да се одговорни за било каква штета поради неправилна работа.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.Answer : ___________________________ Note : - решавање на Проблеми, како што се : мртов допир, Бавно реагираат на допир, дел од екранот не реагира на допир, скршено стакло и било какви проблеми околу екранот. - Ние силно препорачуваме тест објектот примени пред инсталацијата, pls не отстраните некоја заштитна фолија или тагови кога тестирање; Тест чекори : 1. чистење со flex кабел на екранот и слот на матичната плоча пред тест; 2. поврзете нов екран на матичната плоча цврсто; 3. осигурете се дека батеријата е целосно наполнета, и pls исто така, бидете сигурни дека вашата матична плоча не е прекината; 4. На моќ ,тестирани заврши.Ве молиме да бидат внимателни за време на процесот на инсталација.Никакви проблеми, ве молиме контактирајте со нас во времето.Не сила на инсталација.Ви благодариме.

Вака можеби ќе ви се допадне..