• Свеж
Блум, Каде Што се Засадени Скрипта Матрицата со StudioR12 | Занает DIY Пролет Дома Декор | Наслика на Дрво Знак | Обновливи Mylar Template | Изберете Големина (12 инчи x 12 инчи)
zoom_in

Блум, Каде Што се Засадени Скрипта Матрицата со StudioR12 | Занает DIY Пролет Дома Декор | Наслика на Дрво Знак

DEN 383.76

Од стока
check Во продавницата

СТИЛ : Лесно да се создаде совршен додатоци да се направи вашиот дом ДОМА Одлична за Подароци или Емисии.ЦЕЛ : Занает вашиот начин - Stencils направи детали брз Секој проект е Убава Работа на Уметноста.ОДБЕРЕТЕ ја ВАШАТА ГОЛЕМИНА : Уживајте сликарство проекти од мал за да X-large го Прослават вашиот индивидуален стил.СТРЕС-СЛОБОДЕН : Stencils направи создавање дома декор лесно & прифатлива Уживате во пријатна безгрижно изработката.ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Прецизност ласерски-сечење, 7-мили mylar stencils се издржлив и лесен за чистење.Блум, Каде Што Се Засадени Скрипта Матрицата - матрицата од страна на уметници во Studio R12!Вистински Отсечени Големина на Уметнички дела : STCL6130_1 : 8.00" x 8.25" - (9" x 9") STCL6130_2 : 10.50" x 10.75" - (12" x 12") STCL6130_3 : 13.50" x 13.75" - (15" x 15") STCL6130_4 : 16.25" x 16.50" - (18" x 18")Лесен за употреба & повторна употреба - брзо, совршен букви и дизајни во секое време!Од занаетите да колачи, ѕидови за свадби - подигнете вашиот креативен потенцијал со stencils!Слој, ембос, ревитализира, реконструирам, и да се истражуваат на целиот нов свет на уметничко изразување!Велат дека тоа со знак, џез до весник, да го персонализирате на излет, додадете талент за мебел, и многу, многу повеќе.Направени од ласерски-намалување на проѕирен 7.5 мили Mylar (BOPET) пластика.Супериорен во однос на винил - трајни, не-токсични, хемиски отпорни, и безбедна храна.Користат одново и одново со соодветна грижа & чистење.Сапун и вода расчистување.Не-лепило, лесен за позиција за не-хаос употреба и чување.Studio R12 stencils се создадени со нега во нашата продавница во Охајо, од страна на тим кој е страстен за изработка на најдобро stencils некогаш сте се користи.Ако сакате да се создаде проекти кои ќе импресионира без часа на досадни следење и рака-грчеви напорна работа, тогаш не гледам подалеку!Про Stenciling Совети : - Користете сликар е лента да се обезбеди или off маска области на дизајн - За acrylics или други влажни медиуми, се отстрани вишокот од четка или апликатори кога утовар - Применуваат медиуми во повеќе слоеви, како dryly што е можно за да се спречи крварат-под - За димензионални медиуми, се применуваат со форумот шпатула или палета нож.Отстрани матрицата со кревање исправен нагоре.Матрицата Care & Мерки на претпазливост : - Миење со сапун и топла вода веднаш по употреба - се Мијат пред употреба со храна или козметика - не користете амонијак-основа средства за чистење, како што тоа може да ја оштети матрицата - не се изложуваат на прекумерна топлина или во пламен - Родителски надзор охрабруваат.

Вака можеби ќе ви се допадне..