• Свеж
268 Buna/NBR Нитрилна О-Прстен Квадратен 70A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 10)
zoom_in

268 Buna/NBR Нитрилна О-Прстен Квадратен 70A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 10)

DEN 388.80

Од стока
check Во продавницата

Направени од Buna-нитрилна (исто така наречен Buna-N) за употреба со различни течности од нафтени да aliphatic јаглеводороди и има durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.За употреба кај широк температура се движат од -30 степени F/-34 степени C до 250 степени F/121 степени Ц ги Исполнува Aerospace Стандард AS568 A за обезбедување на квалитетот.Плоштадот.Изработени од Црна Buna-N, има durometer на 70 A, прстени имаат кружен пресек и може да се користи низ широк температура се движат од -40 степени F (-40 степени C) да 212 степени F (100 степени C).Прстените дојде во пластична чување наменета за организација и преносливост.Дизајниран за употреба во различни запечатување апликации, ова Buna-N О-Прстен поставете ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A за обезбедување на квалитетот.Buna-нитрилна може да има висока затегнувачка цврстина, како и триење, солза, и компресија поставите отпор.Тој е компатибилен за употреба со нафта, hexafluoroacetone (HFA), hexafluoro-2-butyne (HFB) и hydrofluorocarbon (HFC) течности, растително масло, алкохол, киселини, и aliphatic јаглеводороди.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина и атмосферски, и не треба да се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.O-прстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Тие се кружни во форма, со кружен пресек, и дупка во центарот, слични на doughnut.O-прстени се достапни во различни AS568 A цртичка големини, како и Метрички големини.О-прстен големина е дефинирано од страна на внатрешноста дијаметар (ID), надворешен дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.

Вака можеби ќе ви се допадне..