• Свеж
Bertech Високи-Температура Kapton Лента, 1 Мили Дебели, 75 мм x 36 Метри
zoom_in

Bertech Високи-Температура Kapton Лента, 1 Мили Дебели, 75 мм x 36 Метри

DEN 3737.76

Од стока
check Во продавницата

ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ИЗДРЖЛИВОСТ : Сигурен со уникатна комбинација на електрична, топлинска, хемиски и механички својства кои го издржи екстремни температури на -269°C (-452°F) до 260°C (500°F).ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ : Ro HS - и да се ДОСТИГНЕ во согласност снимката е направена со користење мека обвивка од polyimide филм со силиконски лепило кое остава без остатоци.МУЛТИ-ЦЕЛ : да се Користи во 3 D печатење, aerospace собранието, автомобилската објекти, електронски собранието, влакна оптика производство, и соларни панели.ДИМЕНЗИИ : 75-мм-широк и 36-двор-долга лента има 1-мили-дебелина на филмот и 1.5-мили-дебел леплив.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО : Bertech е водечки извор на Електростатско Празнење Производи (ESD), Kapton Ленти, а Прст Cots; ние, исто така, произведува сопствени колекции за да се исполнат нашите клиенти специфични барања.Bertech 1 Мили Kapton Ленти се направени од 1 мили Kapton® HN филм со 1,5 мили силикони лепило.Тие се користи во апликации на температури толку ниско, како -73°C (-99°F) и како високо како 260°C (500°F).Du Pont™ Kapton® Polyimide Филмови го имаат поставено на индустриски стандард за над 45 години со високи перформанси, сигурност и издржливост, со уникатна комбинација на електрична, топлинска, хемиски и механички својства кои го издржи екстремни температури, вибрации, и други тешки опкружувања.Kapton® Ленти имаат високо dielectric сила.На силициум лепило заштита остава остатоци.Исто така, достапен во 2 мили и 5 мили дебелини.Ro HS и да се ПОСТИГНЕ Согласност.Kapton® се регистрирани трговски марки на E. I. du Pont de Nemours and Company.

Вака можеби ќе ви се допадне..