• Свеж
Newsee Decals Куќа, Правила на Љубовта Едни со Други Цитирам Зборовите Соба Mural Ѕид Налепница DecalVINYL Ѕид Уметност Decal Налепница - 95CM (H) X 54CM (W) Црна
zoom_in

Newsee Decals Куќа, Правила на Љубовта Едни со Други Цитирам Зборовите Соба Mural Ѕид Налепница DecalVINYL Ѕид

DEN 1281.60

Од стока
check Во продавницата

Големина : 95 CM (H) X 54 CM (W)-Ова е оригинален дизајн од Newsee Decals Дизајн.Висок-Квалитет Умре-Намалување на Винил,Издржливост,Водоотпорен,Воопшто може да се задржи на 3-5 години.Се применува за да се ѕидови, врати, стакло и други мазна површина,може да се постават начин ги сакате, целосно да го прилагодите вашиот сопствен стил !.Decal ќе дојде на 3 дела - на подлога од хартија, на налепница себе, и јасно пренесување лента.Доаѓа со лесен за користење инструкции.Лесно да се отстранат и нема да го оштети ѕидови.Материјал : еко-пријателски ПВЦ Боја : Црна Пакет се вклучени : 1 X Ѕид Decal 1 X Трансфер на Филмот 1 X упатство за употреба Стане ентериер декоратор и да се трансформира вашиот простор за живеење од обичните да вонредна со овие уникатни Newsee Decals налепници!На Newsee Decals налепници се отстранува и repositionable, и обновливи, можете да ги применуваат времето по кое време без никакви проблеми и хаос кои доаѓаат со повеќето други средства за дизајн како слика што може да биде скапо, одземаат многу време, и макотрпна.Тие се многу лесен и едноставен за употреба.Само кора и се применува. **МНОГУ ВАЖНО : Ако не ви се допаѓа стандардната боја, ве Молиме испратете ни ја вашата боја предност по купувањето. (Види Боја Шема меѓу Фото Галерија Погоре) , Ние, исто така може да се ЈАВАТ/ОГЛЕДАЛО на decal слика, ако е потребно.Чекор да се примени 1.Намалување на stickiness на пренос на филмот се употребуваат 2-3 пати или puting филмот на теренот за 2-3 пати. *МНОГУ ВАЖНО : трансфер филм може да се користи 2-3 пати,па два дела decal можеби даде само еден трансфер филм,тоа¡s доволно да го користите. 2.Сечење на пренос на филмот да биде приближно иста големина како на хартија со pattens, а потоа ставање на пренос на fim на хартија со pattens од средината кон надвор. 3.Сечење на pattens и трансфер филм далеку од хартија. 4.Ставањето на рака цврсто на хартија, а потоа преземање на трансфер филм и pattens далеку од хартија. 5.Ставање на трансфер филм и патен на местото на кој патен треба да биде. 6.Преземање на трансфер филм далеку. 7.Ако резултатот е задоволителен за вас, да се држиме цврсто до површината притискање на воздушни меури нанадвор.

Вака можеби ќе ви се допадне..