• Свеж
ДДВ-1030 Coulomb Контра, Големи Област Топлина Дисипација Капацитетот на Батеријата Тестер за Брод Караван Rv Motorhome Мерење
zoom_in

ДДВ-1030 Coulomb Контра, Големи Област Топлина Дисипација Капацитетот на Батеријата Тестер за Брод Караван Rv Motorhome

DEN 1101.36

Од стока
check Во продавницата

Капацитетот на батеријата тестер има висока точност, која се зголеми точноста на податоците, и е повеќе точни.Големи област дисипација на топлина може да се кандидира за подолго време, ефикасно заштита на телото.Усвојување на еден‑парче калапи без burrs, мазен и лесен за инсталација.Coulomb counter е лесен во тежина, една рака операција намалува оператор замор.Тестер на напон е направен од високо‑квалитетна ABS материјал, издржлив и не е лесно да се оштети.Функција : 1. Усвојување на еден‑парче калапи без burrs, мазен и лесен за инсталација.2. Големи област дисипација на топлина може да се кандидира за подолго време, ефикасно заштита на телото.3. Капацитетот на батеријата тестер има висока точност, која се зголеми точноста на податоците, и е повеќе точни.4. Coulomb counter е лесен во тежина, една рака операција намалува оператор замор.5. Тестер на напон е направен од високо‑квалитетна ABS материјал, издржлив и не е лесно да се оштети.Како да го Користите : 1. Ве молиме следете ги жици дијаграм за жици.2. По поврзувањето со услугата, ве молиме грешки на опрема за прва и тест.3. Чувајте го производот откако тестот ќе заврши.Спецификација : Предмет Тип : Coulomb Counter Material : ABSModel : ДДВ-1030 Voltage Мерен Опсег : 0-100 VVoltage на Точноста : 0.01 VCurrent Мерен Опсег : 0-30 ACurrent на Точноста : 0.01 Пакет Листа : 1 x Упатство2 x Врска Line1 x USB Cable1 x Monitor1 x Counter Note : боја на USB кабел е предаден случајно.

Item Type:
Coulomb Counter
Material:
ABS
Model:
VAT-1030
Voltage Measurement Range:
0-100V
Voltage Accuracy:
0.01V
Current Measurement Range:
0-30A
Current Accuracy:
0.01A
Package List:
1 x Manual :
2 x Connection Line :
1 x USB Cable :
1 x Monitor :
1 x Counter :
The color of USB cable is shipped randomly. :

Вака можеби ќе ви се допадне..