• Свеж
Батеријата Индикатор за Капацитетот на Батеријата Тестер TK15 350A Напон Мерач Метар со LCD Дисплеј Школка за Возило Батеријата Црна Метрологија и Калибрација Инструме
zoom_in

Батеријата Индикатор за Капацитетот на Батеријата Тестер TK15 350A Напон Мерач Метар со LCD Дисплеј Школка за Возило

DEN 1492.32

Од стока
check Во продавницата

Примена опсег : капацитетот на Батеријата мерач метар може да се користи за да го измените motorhomes/forklifts, итн.LCD дисплеј : капацитетот на Батеријата метар со голем LCD екранот, лесен за употреба.Спецификации : оловни батеријата тестер има четири спецификации погоден за мотори на различни сили : 50 A 100 A 350 A.Материјал : Батеријата индикатор изработен од ABS, силни и издржливи, долгорочна употреба.Функција : Постои ѕвончето уред на задниот дел на оваа батерија тековната екранот, кои може да се реализира ниска-напон аларм функција.Description This батеријата индикатор е погодна за батеријата пакети како што се литиум батерии, литиум железо фосфат батерии, олово-киселина, батерии, и никел-метал hydride батерии со работен напон од 10-80 V.Неговите карактеристики се прилагодливи батеријата пак празни напон и полн напон, осветлувањето автоматски се пали, моќ надолу капацитетот на меморијата, ултра-ниска потрошувачка на енергија.Features Battery индикатор-Боја : Црна.-Материјал : ABS.-Големина : 6.6x4x1.3 cm/2.60x1.57x0.51 инч.Спецификации : 350 AWorking температура : -10~40â"ƒRated напон : 8-80 VStandard капацитет : 0.1~590 Ah The производ мостра може да бидат поделени во три спецификации според важечките : 50 A, 100 A, и 350 A50 A мостра : погоден за прилики, каде полнење и празнење тековни е 5-50 A;100 Мостра : погоден за прилики, каде полнење и празнење тековни е 50-150 A;350 Мостра : погоден за прилики, каде полнење и празнење тековни е помеѓу 150-350 A;Пакет Including1 * Батеријата indicator1 * 1 M Заштитените wire1 * Мостра.

Вака можеби ќе ви се допадне..