• Свеж
3M Versaflo Висок Капацитет на Батеријата TR-632/37348(AAD), за TR-600 PAPR, 1 ЕА/Случај
zoom_in

3M Versaflo Висок Капацитет на Батеријата TR-632/37348(AAD), за TR-600 PAPR, 1 ЕА/Случај

DEN 5519.76

Од стока
check Во продавницата

ВИСОК КАПАЦИТЕТ : TR-600 PAPR собранието опремен со нов висок капацитет на батеријата и нов филтер имаат кандидира време на 8-18 часот.За БРЗО ДА ја ПОЛНИТЕ : Пријава во помалку од 4 часа и е опремен со индикатор за нивото на наполнетост.ЛЕСЕН И УДОБЕН : Лесно да се одреди нивото на наполнетост и брзо да го инсталирате на PAPR.ЧИСТИ И да ОДАТ : Со TR-653 Чистење и Складирање Комплет, исплакнете и забивање за лесно чистење.ДВЕ ПОЛНИ ОПЦИИ : Моќ со ниту на TR-641 N Една Станица или TR-644 N 4-Станица Батерија за Полнење.На TR-632 е лесен, висок капацитет, литиум-јонска батерија пакет за TR-600 серија PAPRs.Тоа обвиненија брзо и се карактеризира со индикатор за нивото на наполнетост.Кога е опремен со нов висок капацитет на батеријата (TR 632) и новата филтер, на TR-600 PAPR собранието има кандидира време на 8-18 часот.PAPR runtime ќе се разликуваат врз основа на батеријата возраст, филтер за вчитување, филтер или кертриџ селекција, и user selected проток на воздух амбиент.Според еквивалентни услови, TR-632 висок капацитет на батеријата обезбедува продолжен PAPR се кандидира време кога во споредба со TR-630 стандарден капацитет на батеријата.На TR-632 ќе наплаќаат во помалку од 4 часа.

Вака можеби ќе ви се допадне..