• Свеж
Allegro Индустрии 9910-10 Замена Tyvek Доставени Воздух Респираторните Аспиратор со Суспензија (Низок Притисок само), Стандард
zoom_in

Allegro Индустрии 9910-10 Замена Tyvek Доставени Воздух Респираторните Аспиратор со Суспензија (Низок Притисок

DEN 695.76

Од стока
check Во продавницата

Худ : Поли-обложена Du Pont Tyvek.Леќи на камерата : Јасно 15mil ко-полиестер (PETG).Исклучувања : Расположливиот едно парче собранието.Појас Собрание : Низок профил, најлон прилагодливи половината појас.Особено удобно за брада работници, хауба стил респираторните е лесен и лабава-фитинг, да се вклопи удобно над глава.Голем јасно прозорец нуди широк преглед и комплетна заштита во валкани средини како што спреј слика или азбест abatement.Удобен за еднократна употреба дизајн е совршен каде респираторните чистење и деконтаминација е тешко, само се отстрани одредување на цевката и се стега пред располагање.NIOSH одобрување број ТЦ-19 C-331.

Вака можеби ќе ви се допадне..