• Свеж
3D Печатење со Вжарено, Практични Сигурност Pla Филамент 1.75 mm Корисни Здрав за Добар Ефект Печатење
zoom_in

3D Печатење со Вжарено, Практични Сигурност Pla Филамент 1.75 mm Корисни Здрав за Добар Ефект Печатење

DEN 1087.20

Од стока
check Во продавницата

Висок accurancy, стабилна контрола на жица со дијаметар толеранција на ±0.03 мм е повеќе корисно за печатење ефект.Печатење ефект е добро, формирање не е warped, нема меурчиња, ефектот е добар, сјајни и деликатна, а бојата е точна.Направени од PLA материјал, тоа има карактеристики на висока цврстина, малата тежина, заштита на животната средина и здравјето на луѓето.Квалитетот на печатење потрошен материјал е добар, со добар затегнувачка цврстина, еластичност, флуидност, и ниска и собирање.Висока чистота на материјалите, без отпад, рециклирани материјали.Не приклучување или недоволен цедење.Функција : 1. Висока чистота на материјалите, без отпад, рециклирани материјали.Не приклучување или недоволен цедење.2. Висок accurancy, стабилна контрола на жица со дијаметар толеранција на ±0.03 мм е повеќе корисно за печатење ефект.3. Печатење ефект е добро, формирање не е warped, нема меурчиња, ефектот е добар, сјајни и деликатна, а бојата е точна.4. Квалитетот на печатење потрошен материјал е добар, со добар затегнувачка цврстина, еластичност, флуидност, и ниска и собирање.5. Направени од PLA материјал, тоа има карактеристики на висока цврстина, малата тежина, заштита на животната средина и здравјето на луѓето.Спецификација : Предмет Тип : Три Demensional Печатач Consumables Product Материјал : PLAProduct Тежина : Околу.1kg/2.2 lb (не Вклучувајќи Фах)Дијаметар : Прибл.1.75 mm/0.07 in Dimensional на Точноста : Прибл.±0.03 mm/0.001 in Density : 1.24 g/cm3 Water Апсорпција : 0.3%Заобленоста Отстапување : Прибл.≤0.03 mm/0.001 во Пакет Листа : 1 x Три Demensional Печатач потрошен материјал.

Item Type:
Three Demensional Printer Consumables
Product Material:
PLA
Product Weight:
Approx.1kg/2.2lb (not Including Tray)
Diameter:
Approx.1.75mm/0.07in
Dimensional Accuracy:
Approx.±0.03mm/0.001in
Density:
1.24g/cm³
Water Absorption:
0.3%
Roundness Deviation:
Approx.≤0.03mm/0.001in
Package List:
1 x Three Demensional Printer Consumables :

Вака можеби ќе ви се допадне..