• Свеж
Рачен двострано острило, 400/600 Ронки Виткање Џеб Дијамант Острило, Нож Острилка Камен за Надворешна Кампување Кујна Градина
zoom_in

Рачен двострано острило, 400/600 Ронки Виткање Џеб Дијамант Острило, Нож Острилка Камен за Надворешна Кампување

DEN 215.76

Од стока
check Во продавницата

Количка за дизајн, заштита на острило и лесно да ги носите со вас, и лесен за употреба.Мелење и двоен-соочуваат дизајн за да се обезбеди ефикасна и остри острат резултат.Материјал : Титаниум Позлатен Дијамант Острило и Не се лизга ABS црна справи.Големина : diamand острило : 4 x 0.8 x 0.2 инчи; виткање должина : 5 инчен; шири должина : 8.9 инчи.Направени за Кујнски ножеви, Ножици, Градина Алатки и Отворено заинтересирани остро сечење алатки.Специјално произведени за надворешна усовршувајќи, супер удобен џеб големина за да се носат со вас кога има отворено activites.острат вашиот отворено нож или други работ алатки во секое време лесно.Комбинација од 400# крупни усовршувајќи и 600# фино брусење направи повеќе остар и ефикасен резултат за ножеви или други алатки. 400 Ронки може брзо тенка дебелина на многу досадна ножот; 600 Ронки се користи како ножот острат стереотипи.98% од острат работата може да се заврши со 600 Ронки.

Multifunctional and practical diamond stone product, the fine grinding :
and coarse grinding can be used cooperatively. :
Easy and simple operation, they are conducive to consolidate the blade. :
Easy to install and easy to take off, very convenient. :
Eco-friendly, no need to buy a new one, just whet it. :
Application range:
Kitchen knives, Outdoor edge cutting tools,
GardenTools :
Grit Number:
400#, 600#
400 Grit for coarse grinding, 600 Grit for fine grinding :
Spread Size:
8.9 x 1.2 x 0.6 inch
Folding Size:
5 x 1.2 x 0.6 inch
Weight:
2oz
Package Included:
1 x Folding Dual-Side Whetstone :

Вака можеби ќе ви се допадне..