• Свеж
OMAX 7X-45X Зум Trinocular Стерео Микроскоп + 150W Gooseneck Ладно Влакна Светлина
zoom_in

OMAX 7X-45X Зум Trinocular Стерео Микроскоп + 150W Gooseneck Ладно Влакна Светлина

DEN 15863.76

Од стока
check Во продавницата

Вкупно зголемување : 7 X - 45 X; Микроскоп тело - Trinocular 360 степени rotatable гледање главата 45 степени склони окуларни цевки - Диоптријата на вредноста прстени на двете окуларни цевки - Interpupillary растојание прилагодливи : 47 ~ 73mm ( 1-3/4inch~ 2-3/4inch ) - Внатрешен дијаметар на окуларна цевка : 30мм (1-3/16inch).Притисни-се повлече прачка за да се префрлате помеѓу очите и фото цевки - Монтажа големина за помошни леќа : 48mm женски конец; Окуларот - Еден пар на високо eyepoint widefield WF10 X/20; Цел - Зум 0.7 X ~ 4.5 X - Zoom ratio 6.5 : 1. Работната далечина - 100mm (3-15/16inch); Поле на гледање - Макс. 30мм (1-3/16inch); Табела стенд - Фокус на вредноста : решетката и крило, опсег 48mm ( 1-7/8inch ), алатката-бесплатно тензија прилагодување - Тело на држачот : 76mm ( 3inch )во дијаметар, микроскоп тело 360 степени rotatable; Пост : метал, со дијаметар од 32-милиметри ( 1-1/4inch ), висина на 290mm ( 11-1/2inch) - База : метал, 320mm x 260mm x 20mm (12-5/8inch x 10-1/4inch x 3/4inch), со 2 фаза клипови и 100mm ( 4inch ) црна/бела пластика фаза плоча.Осветлување - 21 V 150 W халоген светилка - Y тип двојна глава gooseneck влакна цевки - Моќност : AC 115 V или 230 V switchable. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Пакување Листа : Trinocular стерео микроскоп тело; Еден пар на WF10 X/20 eyepieces; Еден пар на гума eyeshields; целосен сет на табелата став; 150 W Ладно прстен светлина, вклучувајќи : - Светлината база/кутија моќ - Y тип двојна глава влакна цевка - кабелот за Напојување - Резервни сијалица 21 V/150 W - Резервни осигурувачи.

Вака можеби ќе ви се допадне..