• Свеж
Tuya Smart Живот Алекса WiFi 3MP IP Камера, Соларен Панел Напојува Отворено 12800mAh Батеријата Камера Безжични Безбедносни Камери,Камера+32g
zoom_in

Tuya Smart Живот Алекса WiFi 3MP IP Камера, Соларен Панел Напојува Отворено 12800mAh Батеријата Камера Безжични

DEN 3730.80

Од стока
check Во продавницата

★ Ова безбедност отворено камера поддршка на IPHONE/Андроид системи.Со "TUYA/Smart Живот стан" на вашиот мобилен телефон, можете да гледате или да преземете она што се случува околу вашиот дом во секое време и насекаде.Intellient гласовна контрола.Работи со "Алекса" и "Google Асистент". ★ Вграден-на полнење 12800m Ah Батеријата, со 2.5 W соларен панел напојува.СТАН поддршка слаба батерија сигнализација.Тоа ќе го елиминира проблемот на често рачно полнење на камера, а во исто време те спаси многу на сметките за електрична енергија. ★ Двонасочна Аудио Разговор : Поддршка Две Начин глас, еден начин на видео повик на функција, Без разлика каде се наоѓате, вие може да ја придружува вашето семејство.Поддршка на повеќе корисници за да додадете камери, далечински мониторинг во секое време, насекаде. ★ ПИ Следење + Motion Detection : Кога некој паузи во површина, движење откривање и испрати push нотификација на вашиот мобилен телефон.Користење на мобилен телефон за да се види онлајн во секое време и секаде, далечински пристап. ★ IP65 водоотпорен дизајн, камерата ќе не acffected со било какви лоши временски услови.Јасна Визија Ноќ.Со автоматски IR ноќ визија, да обезбеди 24 часа во текот на следењето.Алармот видео може да се зачувуваат на SD-картичка и Облак, поддржува до 64 GB ТФ-картичка.

Вака можеби ќе ви се допадне..