• Свеж
Tuya Smart Живот Алекса WiFi 3MP IP Камера, Соларен Панел Напојува Отворено 12800mAh Батеријата Камера Безжични Безбедносни Камери,Камера+64g
zoom_in

Tuya Smart Живот Алекса WiFi 3MP IP Камера, Соларен Панел Напојува Отворено 12800mAh Батеријата Камера Безжични

DEN 350.40

Од стока
check Во продавницата

★ Ова безбедност отворено камера поддршка на IPHONE/Андроид системи.Со "TUYA/Smart Живот стан" на вашиот мобилен телефон, можете да гледате или да преземете она што се случува околу вашиот дом во секое време и насекаде.Intellient гласовна контрола.Работи со "Алекса" и "Google Асистент". ★ Вграден-на полнење 12800m Ah Батеријата, со 2.5 W соларен панел напојува.СТАН поддршка слаба батерија сигнализација.Тоа ќе го елиминира проблемот на често рачно полнење на камера, а во исто време те спаси многу на сметките за електрична енергија. ★ Двонасочна Аудио Разговор : Поддршка Две Начин глас, еден начин на видео повик на функција, Без разлика каде се наоѓате, вие може да ја придружува вашето семејство.Поддршка на повеќе корисници за да додадете камери, далечински мониторинг во секое време, насекаде. ★ ПИ Следење + Motion Detection : Кога некој паузи во површина, движење откривање и испрати push нотификација на вашиот мобилен телефон.Користење на мобилен телефон за да се види онлајн во секое време и секаде, далечински пристап. ★ IP65 водоотпорен дизајн, камерата ќе не acffected со било какви лоши временски услови.Јасна Визија Ноќ.Со автоматски IR ноќ визија, да обезбеди 24 часа во текот на следењето.Алармот видео може да се зачувуваат на SD-картичка и Облак, поддржува до 64 GB ТФ-картичка.Резолуција 2048 X 1536 P3 MP HD резолуција, high-definition слика, висок квалитет на визуелни искуство.Жица-бесплатно, Батерија Powered Built-во 12800m Ah заменливи батерија.Можете исто така да користите 5 V 1А USB кабел за полнење и соларен панел напојува.СТАН ќе се покаже на статусот на батеријата, кога батеријата е на ниско ниво, ќе добиете слаба батерија аларм известување.Smart ПИР Движење Откривање & Аларм Notifications Two Начин Audio Full HD ноќ визија, дури и во теренот темнината со ноќно растојание до 8-10 метри.Ден или ноќ, на отворено или во затворен простор, да ги задржи вашиот дом безбедно 24 часа на ден.Камерата е Компатибилна со Алекса и Google Асистент.Можете да го контролирате вашиот камера преку едноставен гласовна команда "Алекса, покажи ми IP камера".Алекса Ехо Шоу ќе се прикаже на видео во живо.Поддршка Max. 64 G Mirco SD Картичка за локалните снимање и аларм за случај на снимањето.Поддршка за cloud складирање услуга, бесплатен пробен период од 30 дена.Пакување Листа● Соларна Батерија Камера × 1 ● Монтажа голема заграда × 1 ● Монтажа завртки × 1 ● прирачник за Корисникот × 1 ● Giftbox × 1 ● Батерија 18650 × 4 (built-in).

Вака можеби ќе ви се допадне..