• Свеж
3D Пенкало со Вжарено Refills,1.75 mm PLA Филамент,20 Бои,а Секоја Боја на 16 Метри, Вкупно 320 Метри,со 2 Прст Капи
zoom_in

3D Пенкало со Вжарено Refills,1.75 mm PLA Филамент,20 Бои,а Секоја Боја на 16 Метри, Вкупно 320 Метри,со 2 Прст

DEN 407.76

Од стока
check Во продавницата

【Безбедноста и Еколошки】 : PLA (Polylactic Киселина) Филамент е Не-Токсични и побезбедно. 【320 Метри 20 Бои】 : Едно купување е доволно за да се задоволат вашите потреби и барања за повеќе бои.Сребро, Виолетова, Небо Сина, Темно Сина, Кафена, Светло Зелена, Зелена, Жолта, Розова, Портокалова, Црвена, Зелена Златна, Бела, Црна. 【Висок Квалитет】 : 1.75 mm Филамент Дијаметар (Димензионални Точност +/- 0.02 mm).Стабилна точка на топење, мазна печатење, парична казна печатени производи, без меурчиња. 【Компатибилност】 : Работи совршено со различни 3 D принтери и 3 D печатење пенкала кои користат 1.75 mm филамент на пазарот. 【Екстра Подарок】 : 2 Силикони прст капи,им помогне на вашите прсти.Тоа helpy ou да се направи 3 D печатење повеќе мазно и лесно. 【Гаранција】 : во Рок од 24 часа одговор, Ако имате било какви прашања, ве Молиме љубезно ве молиме да не информирате во секое време, Ние ќе ви даде најдоброто решение.Технички Спецификации : 1.75 mm филамент дијаметар со димензионални точност од +/- 0.02 mm).Ние препорачуваме печатење на млазницата температурата на 180°C - 210°C (356°F - 410°F) Висок Квалитет : Нема затнување, без меури и не tangles Брзина на Печатење : 50-100mm/s Дијаметар : 1.75 mm Дијаметар Толеранција : +/-0.02 mm Боја : 20 Мешани Бои : 14 редовни бои : Црна, бела, жолта, црвена, зелена, портокалова, розева, сина, кафена, виолетова, имитација на дрво боја, боја на кожа, небо сина, светло виолетова;2 металик бои : злато, сребро;4 популарни цврсти бои : жолта, црвена, зелена, црвена роза Количина : 20 Pcs/Пакет Должина По Парче : 16.4 Нозе Пакет Тежина : 340g.

Вака можеби ќе ви се допадне..