• Свеж
BDRPZX Висока Прецизност КТ-3030 Ttyle Пенкало Тип Спроводливост Метар TDS Метар Дигитален Преносен Тестер за Мерење Спектар 0-1999 НАС
zoom_in

BDRPZX Висока Прецизност КТ-3030 Ttyle Пенкало Тип Спроводливост Метар TDS Метар Дигитален Преносен Тестер за Мерење

DEN 2118.96

Од стока
check Во продавницата

Пенкало тип дигитални спроводливост метар, сите во еден; спроводливост electrode е вклучена;.Лесен за општа намена апликација;.Лесно да се промени спроводливост electrode;.Економија Модел; притисни копче за калибрација;.Се изгради во сензор на температура, Автоматска Температурна Компензација;.Ако имате било какви проблеми околу нашиот производ,не грижете се,само слободно контактирајте со нас,ние ќе ги реши проблемите за вас во рок од 24 часа.Карактеристики : Мерен опсег : 0 ~ 1999 нас / cm Accuracy : ± 2% FSResolution : 1 нас / cm Automatic Температурна Компензација : 0 ~ 50 Оперативни температура : 0 ~ 50 Корекција 1 : 00 автоматско calibratio : n (калибрација решение : 1413 нас / cm)Автоматско исклучување 5 минути автоматско shutdown Tip ниска voltage C / С автоматска конверзија have Maintain на function Conductivity и температура на екранот двојна display Battery 6 V (не се вклучуваат на батеријата)Тежина 82g Features : Пенкало тип дигитални спроводливост метар, сите во еден; спроводливост electrode е вклучена;Лесен за општа намена апликација;Лесно да се промени спроводливост electrode;Економија Модел; притисни копче за калибрација;да се Изгради во сензор на температура, Автоматска Температурна Компензација;Microcomputer коло; Користење на Америка MICROCHIPAuto-off функција : Автоматско исклучување без никакви операции по 5 минути.Податоци-hold функција за замрзнување саканата вредност.

Вака можеби ќе ви се допадне..