• Свеж
Електричен Нож Острилка, Готвач 2-Фаза Острат Систем Алатка Ножеви/им Помага на Поправка, се Врати И полски Ножеви Професионална Кујна Мултифункционален Нож Острил
zoom_in

Електричен Нож Острилка, Готвач 2-Фаза Острат Систем Алатка Ножеви/им Помага на Поправка, се Врати И полски Ножеви

DEN 691.20

Од стока
check Во продавницата

[Брзо, едноставно и безбедно] : Остри ножеви како про во удобноста на вашиот дом,Рационализација изглед дизајн, се чувствуваат одлично. [Чекор 1] : Изостри и подмладување на работ и преструктуирање на агол.не се лизга вшмукување нозете држете го острилка цврсто во место.Отпад слободни контејнери за фотографирање метал поднесоци и остатоци. [Чекор 2] : Hones & полирање на сечилото завршувањето на острат процес.Опремени со ексклузивен острат работ погоден за голем број на алатки и единствен две-мелење тркала структура, управувачот ќе носат повеќе полека и да имаме подолг живот. [Две фази острат систем] : брзо и лесно sharpens повеќето не-serrated ножеви за професионални резултати. [По-продажбата на услугата] : Ние работевме напорно за да се обезбеди на клиентите со задоволување на шопинг искуство.Ако имате било незадоволство и прашања, ве молиме пратете ми е-маил и ние ќе ви даде брз одговор и задоволително одговор.Ние ви обезбеди со 24 часа услуга во секое време.Упатства за работа:Започне острат процес преку создавање прецизни beveled рабови.-Полека повлечете го нож три пати преку две нож водич жлебови кон вас, таа балансира помеѓу две бразди.-Во прилог на заострување на совет, на сечилото на нож треба да биде паралелно со работа или на маса површина.-Да го остри врв на нож, подигнете ја справи со малку како криви дел од нож се повлече од сечилото водич.-Како ќе се повлече на сечилото преку сечилото водич, тоа трае околу една секунда за секој од два инчи на ножот.-Ако го остри ножот со 6-инчен нож, секој помине ќе е потребно околу три секунди.-Заврши нож острат процес од страна на острат и полирање.specification Type : Sharpener Metal тип : ABS plastic Voltage : 220 V 60 Hz ACSize : 20 * 10 * 15cm/7.8*3.9*5.9 in Weight : 1.2kg1 * острат knife Note:совети : 1. За да се спречи електричен шок, не се потопи во вода или на други течности.2. Ножици мелница мора да бидат поставени кога на стабилна работа surface3. Следи деца за да бидете сигурни дека тие не го користите уредот.4.Не се стави на острилка во машина за миење садови, или не ја потопувајте во вода.5.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.6.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Вака можеби ќе ви се допадне..