• Свеж
Професионални Микро Ножици за Веѓа Моделирање (Нож Должина од 15 mm) STALEKS Про Експерт SE-90/1
zoom_in

Професионални Микро Ножици за Веѓа Моделирање (Нож Должина од 15 mm) STALEKS Про Експерт SE-90/1

DEN 887.76

Од стока
check Во продавницата

Јасен преглед на намалување на линија се должи на продолжената рачки.Ефикасно управување и олеснување на работата.Минијатурни сечење дел.Класичната сечилото крива.Чисто и прецизно сечење поради професионални рачно острење на сечење на рабови.Професионални Микро Ножици за Веѓи Моделирање (Нож Должина од 15 mm) STALEKS Про Експерт SE-90/1 EXPERT Серија е најдобар избор за експерти и убавина професионалци.Врвен функционалноста на нашиот инструменти се постигнува преку прецизен дизајн и модел спектар разновидност.Голема сервисирање поради оригиналниот обратна занитвам дизајн.Дополнителна отпорност на корозија поради полирање со GOI мелење паста.Квалитетот на високо отпорни на корозија AISI 420 челик, беспрекорна заврши и исклучителна цврстина придонесе за долго инструмент услуга живот.Должина на ножот : 15 mm.Дојде со специјална пластична кеса, и специјални пластични сечилото заштитник, да се заштити инструмент.НАПОМЕНА : Disinfect на nipper пред да го користите!Ова е многу важно, ве молиме направете го тоа откако се користат, исто така,.Ве молиме капа на работ кога не се користи за безбедно чување.Избегнувајте места кои се влажни.Чувајте го надвор од дофат на деца.Клучни Карактеристики : лесен пристап до cuticle со тенок тесен bladesclassical сечилото curveclean и прецизни намали поради професионални рачно острење на сечење edgespolished назад лицето на сечилото го спречува ноктите плоча injuriesmedium се справи со lengthstandard прст holesreduced замор поради мазна, лесна strokeflawless заврши гаранции пријатен тактилни чувство и обезбедува дополнителна отпорност на resistance AISI 420 нерѓосувачки челик.

Вака можеби ќе ви се допадне..