• Свеж
VAENAIT БЕБЕ Бамбус Кул Ткаенина 12M-8Y Деца Деца Девојчиња Момчиња Вратоврска Боја, Мека Краток Pjs Летни Пижами 2 парчиња Сет
zoom_in

VAENAIT БЕБЕ Бамбус Кул Ткаенина 12M-8Y Деца Деца Девојчиња Момчиња Вратоврска Боја, Мека Краток Pjs Летни Пижами

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

94% Rayon, 6% Spandex.ДОБРО ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА : Бамбус влакна е еден вид на целулоза влакна извлечена од природата.Од влакна немаат хемиски третман, тие се природно посмирен и позаоблена без остри поттици да ја иритираат кожата и совршен за оние кои се соочуваат со алергиски реакции на други природни влакна.КАРАКТЕРИСТИКИ : Бамбус Ткаенина е многу МЕКА , СВИЛЕНКАСТА и луксузен на допир и ДИШЕ ткаенини отстранување на водна пареа и топлина од кожата, оставајќи ги чувство на ЛАДНО , СУВО и УДОБНО.СТИЛСКИ : Шарени Тај-Боја како печати jammies не само ултра-удобно, но, исто така, стилски, совршен за бебето, бебе, деца и помлади.ОЗНАКА за СЛОБОДНИ : Tagless етикета на вратот на нашиот сон сет нуди ултра мекост и удобно, бидете сигурни дека спие и цела ноќ.БЕЗБЕДНОСТ : За детето безбедност, сите пижами, секогаш треба да се вклопуваат удобно.Лабави облека е повеќе веројатно да се фати оган.Сите Vaenait Бебето пижами се тесни-фитинг и НЕМА-ПЛАМЕН RETARDANTS.

Вака можеби ќе ви се допадне..