• Свеж
ZUQIEE Кружни пили Ножеви, 100mm Сегмент Дијамант Мелење Тркала Абразивни Алатки Диск Конкретни Ѕидот Камен Сина Електрични алатки Видов Ножеви
zoom_in

ZUQIEE Кружни пили Ножеви, 100mm Сегмент Дијамант Мелење Тркала Абразивни Алатки Диск Конкретни Ѕидот Камен Сина

DEN 315.36

Од стока
check Во продавницата

- Дијаметар 100mm/4 инчи, Дебелина 4 ММ Сегмент Мелење Тркала. - Висока мелење брзина, Остар, носат-отпорни и висока ефикасност и долг животен век. - Генерално се применуваат за мелење на мермер, гранит, керамика, вештачки камен и стакло, итн.особено погоден за изградба украсени со бетонски ѕид,мермер кат, мелење работ на гранит плоча, chamfering и лак мелење. - Може да се користи за DIY брусење и полирање дрво, метал и мувла.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт.Поради рачни мерења, ве молиме да се овозможи 0.1-0.5 инчи разлика. (1 инч = 2.54 см)ве Молиме проверете дали го објектот големина натпревари твое пред да го купат.Опис : 100mm сина сегмент мелење тркала абразивни алатки за брусење диск мелница купот на внатрешниот дупка за конкретни granite Specifications : Материјал : HHSProduction Процес : Sintering Color : Blue Applications : Погоден за мелење на мермер,тула, бетон,камен итн. Дијаметар : 100mm/4 inch Inner дупка со дијаметар : 20mm/0.79 инчен (без метален прстен)Внатрешна дупка со дијаметар : 16mm/0.63 инчи (со метален прстен)Дебелина : 4mm/ 0.15 inch Packaged се Вклучени : 1 Компјутер x 100mm Сегмент Мелење Wheel Please се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт.

Вака можеби ќе ви се допадне..