• Свеж
Taidacent 500 Вати Моќ Инвертер DC12V/24V да AC18V/0-220V-380V Инверторот Пред-Фаза Бустер Модул DC да AC Конвертор (DC24V)
zoom_in

Taidacent 500 Вати Моќ Инвертер DC12V/24V да AC18V/0-220V-380V Инверторот Пред-Фаза Бустер Модул DC да AC Конвертор

DEN 883.20

Од стока
check Во продавницата

500 W DC 12 V 24 V на AC 18 V 0-220 V-380 V Инверторот Preamplifier Модул.Моќност : 500 W.Излез : AC220 V 380 V и AC18 V,може да се направи според напон потребни од страна на продавачот.Quiescent Струја : 0.35 А. Излез waveform : висока фреквенција квадратен бран.Моќност : 500 W Текст : DC12 V 24 V Излез : AC220 V 380 V и AC18 V Quiescent Струја : 0.35 На Излез waveform : висока фреквенција квадратен бран Заштита : Нема заштита size 8 см * 7.5 cm карактеристики : 1. Производот треба да се користат производи со висока енергетска ефикасност, долг живот, ниска потрошувачка на енергија, лесен за употреба и безбедни, заштеда на енергија и издржливи, е област, ноќта камп, ноќта на пазарот на продавачи, возење семејство итни електричната енергија е добар помошник. 2 може да се користи како синусен облик, поправка синусен облик, еден силикон машина, четири силикон пред-фаза чекор-up инверторот коло.За електронски ентузијасти DIY производство, одржување и замена на производители контрола кабинет поддршка на производи и така натаму.answer : ___________________________ note : 1. Овој одбор е висока фреквенција квадратен бран AC излез, па општи индуктивен апарати може да не се донесе! ! "Како што се : електричен мотор фан серпентина трансформатор, итн." Друго : едноставен отпор и притисок за намалување на класата мали апарати, евтини отпор капацитет чекор надолу LED светилки не можат да се користат 2. Кога е поврзан со мало оптоварување (LED светилка мобилен телефон полначот DVD set-top box, итн.) Препорачливо е дека излезниот напон ниска точка, како што се : 160 V 3. Препорачливо е да се зголеми на топлина мијалник кога товарот е работа за долго време. 4 напојување не може да се укине.Друг напојување и моќ линија треба да бидат доволно големи за тековната 5. Затоа што не постои заштита излез не преоптоварување не правете краток спој. 6. Излез висока фреквенција квадратен бран на AC напон Многу multimeters нема да се измери или да се прикаже премногу ниски (што не е точно, не е вистинскиот напон).

Вака можеби ќе ви се допадне..