• Свеж
Volt Метар, Метал и Пластика се Отвори Дупка 29.2 Mm/1.149 Анодна и Катод Мотоцикл Батеријата се Следат за Автомобил, Мотоцикл АТВ
zoom_in

Volt Метар, Метал и Пластика се Отвори Дупка 29.2 Mm/1.149 Анодна и Катод Мотоцикл Батеријата се Следат за Автомобил,

DEN 503.76

Од стока
check Во продавницата

Се користи за следење на чување на батеријата напон, со обратна врска заштита.Индикаторот во средината ќе трепкане да аларм кога напонот е повеќе од 30 V.Универзална одговара на повеќето 24 V DC Мотор, Автомобил / Брод / ATV / UTV / / Каравани / Travel Приколка итн. Напон на мерење на целите може да се користи и за други производи.Навремено да ја сфати состојбата на батеријата помеѓу целосно наполнета и испразнета.Водоотпорен дизајн со мини големина, многу лесно може да се инсталира.Боја на екранот и дигитален дисплеј јасно покажуваат напон.Боја на екранот и дигитален дисплеј јасно покажуваат напон .Се користи за следење на чување на батеријата напон, со обратна врска заштита.Навремено да ја сфати состојбата на батеријата помеѓу целосно наполнета и испразнета.Водоотпорен дизајн со мини големина, многу лесно може да се инсталира.Индикаторот во средината ќе трепкане да аларм кога напонот е повеќе од 30 V.Универзална одговара на повеќето 24 V DC Мотор, Автомобил / Брод / ATV / UTV / Camper / Каравани / Travel Приколка итн.Напон на мерење на целите може да се користи и за други производи.Карактеристики : Материјал : PA66 заштита на животната средина материјал Школка во Боја : Црна Тип Интерфејс : Анодна и катод Мерен Опсег : 5-30 V Водоотпорен Ниво : IP65 Инсталација Димензии : отворена дупка 29.2 mm/1.149" Погоден За : 24 V автомобил, мотор, брод Пакет Тежина : околу. 30g Пакет Листа : 1 x LED Панел Voltmeter 2 x Поврзување на Жици.

Вака можеби ќе ви се допадне..