• Свеж
WWJD Црви 1/2 Фунти Црвено Wiggler
zoom_in

WWJD Црви 1/2 Фунти Црвено Wiggler

DEN 431.76

Од стока
check Во продавницата

Живеат Црвени Wiggler Црви.Имаме се поголема премија црвено wiggler риболов црви за повеќе од 20 години, и до сега се продадени само за локалните мамка продавници.Ние сме горди да го објави решивме да го прошириме нашиот пазар да се вклучат онлајн продажба.Ние сме мали семејни работи бизнис се наоѓа само надвор од Satilla Река во Југоисточна Грузија.Црвено Wiggler Црви може да се купат како храна за вашите миленици,риби на мамка, компостирање, или да започнете свој црв кревет.Тие се сметаат за една од најдобрите компостирање црви постојат.Црвено Wigglers (Eisenia Fetida) се смета за еден од најлесните црви да се подигне.Тие се одлични composters и може да се толерира широк опсег на температури.Црвено Wigglers може да се одгледува во различни начини.Тие се разликуваат од кревети на теренот, покрена кревети, во метални или пластични садови, дрвени кревети ( да се избегне притисок третираат дрво), или комерцијални тип на црв расте системи на нашите редови содржат кревет кандидира црви, што значи дека ќе ги добиете сите големини на црви во вашата нарачка ( од големи за бебиња).Постојат околу 1000 црви по фунти.Ние брод само во Континентална сад.Сите нарачки ќе бидат испорачани во понеделник.Следење на број ќе бидат вклучени за следење на прогресот на нарачката.

Вака можеби ќе ви се допадне..