• Свеж
Amesun Професионални Коса Екстензии Алатка Фузија Топлина Железо Конектор Стапче Топење Алатка со Клипови (Розева)
zoom_in

Amesun Професионални Коса Екстензии Алатка Фузија Топлина Железо Конектор Стапче Топење Алатка со Клипови (Розева)

DEN 671.76

Од стока
check Во продавницата

1.Количина : 1 PC коса конектор; 5 Pcs еден одржи Топлина Shield Чувари; 5 Pcs Коса Клипови и едно парче опашка чешел. 2.Прилагодлива Температура Control Heat од 60 степени-200 степени. 3.Професионални коса екстензија железо за различни типови на коса, Големина : 270*65*25мм. 4.Боја : Црна или Розова за вашиот избор. 5.Volt 110 V (погоден за U. С);Plug Модел : САД.Осигурач и се применуваат екстензии за коса со леснотија.Изберете од различни фузија опции, вклучувајќи ја и нашата најнова : ултразвучно ладна фузија на алатката, што останува да се излади во текот на процесот и се остава изгореници!.Постојат неколку модели на топла коса стеги кои можете да го користите додека инсталирање на фузија екстензии.Сите од нив имаат двојна двострано греење до 300 °F. Овие уреди се направи додавање на наставки навистина едноставно и брзо и се совршени за професионалци и салони за коса, но тие исто така може да се користи дома, за оние кои сакаат да се пријават за екстензии себе.Треба да се користи само високо квалитетни Remy екстензии со keratin обврзници за да ги добиете најдобрите резултати.Airy Hair екстензии се компатибилни со оваа алатка и се направени од врвен квалитет на човековите remy коса.Процесот на апликација е многу едноставна.Користење на жешка фузија стапче, лепак се стопи на косата и дојдов заедно.Ако екстензии се падна со не-оштетување keratin лепак, тоа всушност може да биде многу здрави за вашата коса.Да се избегне каква било штета на вашиот клиент на косата или случајно ги изгори, бидете сигурни да го користите топлина заштитник штитови.Отстранување на топење коса екстензии, исто така, е многу едноставна и не ги оштетува вашата коса ако се направи правилно.Ова е мора да има алатка за секој во екстензии светот, бидејќи тоа навистина го прави целиот процес многу поедноставно и побезбедно.Сите професионални коса салон треба да ја имаат оваа неверојатна фузија уред.Лесно да се примени и отстранување на влакната екстензии! • Тоа го прави лесно да додавате екстензии за коса за вашата коса во минути! • Dual двострано греење стапче погоден за примена на Ноктите-падна коса екстензии. • Тоа е двојна загрева и може да се загрее над 300 степени F или 150 степени Ц • Сите фузија песна биле тестирани и се новите • Најдобро е да се користи со топлина заштитник штитови. 1.Земете wisp на еднакво или малку помалку од косата пакет на косата. 2.Место на пластични главата под косата, утврден со вашиот прст. 3.Употреба на косата екстензии железо конектор топи пластични главата и косата. 4.Фиксни неколку вториот smelt пластични главата целосно. 5.Пресврт нежно, бришење во круг прачки. 6.Заврши.

Вака можеби ќе ви се допадне..