• Свеж
FREEMOTOR802 Компатибилен Со 2015-2022 Dodge Полначот SRT Задниот Браник Усна, V2 Стил на Карбонски Влакна Печати PP Спојлер
zoom_in

FREEMOTOR802 Компатибилен Со 2015-2022 Dodge Полначот SRT Задниот Браник Усна, V2 Стил на Карбонски Влакна Печати

DEN 1439.76

Од стока
check Во продавницата

Fitment - Одговара 2015-2016 Dodge Полначот SRT Само ; 2017-2018 Dodge Полначот Daytona, Scat Пак, R/T 392 2019 Dodge Полначот Сите Скратува : GT, R/T, Scat Пакет 2020-2022 Dodge Полначот Сите Скратува : GT, R/T, Scat Пакет (со Исклучок на SXT, Полицијата, Scat Пакет Widebody и SRT Hellcat Widebody).Издржливост - Направени од високо квалитетен материјал, носат-отпорни, и пукнатина-отпорни, со цел да го издржат тешките временски услови.Дизајн - Дава вашиот автомобил повеќе агресивен стил веднаш и драматично додадете аеро-динамика земјата-hugging спортски изглед.Инсталација - Примена на двојно двострано лента или завртки завртки може да се потребни за impoving стабилност и постојаност.Професионалната инсталација се препорачува.Услуга - Ние сме биле испитани и развиени автомобилската делови за години.Обезбедување на вас пријатно шопинг искуство е наш врвен приоритет.Ве молиме да се одржи вашата цел, без грижи.ЗОШТО Задните Diffuser? - Задните Diffuser се намали притисокот под автомобил со резултат зголемување на downforce.Подобрување на гуми контрола и да им помогне подобро да се справи.Објектот Информации : Fitment:се Вклопува 2015-2016 Dodge Полначот SRT Само ; 2017-2018 Dodge Полначот Daytona, Scat Пак, R/T 392 2019 Dodge Полначот Сите Скратува : GT, R/T, Scat Пакет 2020-2022 Dodge Полначот Сите Скратува : GT, R/T, Scat Пакет (со Исклучок на SXT, Полицијата, Scat Пакет Widebody и SRT Hellcat Widebody)Боја:Карбонски Влакна Хидро Натопи (Сјај/Мазна Завршница)Стил:V2 Style Material:Фабрика Одделение Пластика - Полипропилен (PP)Пакетот Вклучува:1x Задниот Браник Lip Installation Инструкции:Не Included Notes : 1.Ве молиме внимателно да се провери fitment пред да купите. 2.Професионалната инсталација е препорачливо.Бесплатно-Моторни се стреми да го освои вашето задоволство, нудејќи им различни и одличен авто-дел стоки, услуги и замени.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите порака ако ви требаат повеќе информации.

Вака можеби ќе ви се допадне..