• Свеж
Урбан Распаѓање Сите Nighter Течни Фондацијата, 9.75 Темна Беж - Беспрекорно, Целосна Покриеност за Мрсна & Комбинација Кожа - Мат Финиш - Водоотпорен & Transfer-Отпорни - 1.0 fl м?
zoom_in

Урбан Распаѓање Сите Nighter Течни Фондацијата, 9.75 Темна Беж - Беспрекорно, Целосна Покриеност за Мрсна & Комбинација

DEN 606.00

Од стока
check Во продавницата

РОК НА ФОНДАЦИЈАТА Добие разнесени надвор ефект никогаш не мисли е можно.Урбан Распаѓање Сите Nighter Течни Фондацијата е револуционерна формула за мазна и комбинација на кожата.Совршен за сите ноќ работи, уште удобно доволно за да се носат секој ден.СУПЕРИОРЕН ПОКРИЕНОСТ - Ние натоварени оваа фондација со пигмент, па нема потреба да се примени повеќе слоеви.Целосна покриеност формула diffuses светлина за да се замаглат акни, лузни, кожата discolorations и повеќе за убаво совршенство на кожата.ОДИ цела НОЌ - Доби доцна вечерта планови?Бидете сигурни дека вашата шминка останува до толку долго колку што можете.Сите Nighter Течни Фондацијата е крајната водоотпорен, transfer (пренеси)-отпорна основа за беспрекорен изглед тен дека нема да се повлече.ВЕЛАТ дека НЕМА ДА БЛЕСНЕ - Сите Nighter Течни Фондацијата карактеристики на мат (но никогаш не рамен) формулата која ја апсорбира масло да се спречи изгледот на сјајна кожа во текот на целиот ден долго.Оваа основа е paraben-free, вегетаријанска храна & суровост-слободни.ПРО СОВЕТ - Сите Nighter Течни Основа е висока покриеност, па малку оди ДОЛГ пат.Формулата секогаш се однесува убаво, но за најдобри резултати, ќе се применуваат со нашите UD Про Оптички Замаглување Четка и сет со Сите Nighter Шминка Поставување на Спреј.темна беж со златен полугласно 1 мл/ 30 m L.

Вака можеби ќе ви се допадне..