• Свеж
ХТ Плескавици, преносот на Топлината Винил 20 (Нане, 1 Двор)
zoom_in

ХТ Плескавици, преносот на Топлината Винил 20 (Нане, 1 Двор)

DEN 468.72

Од стока
check Во продавницата

Плескавици, преносот на Топлината Винил : Cuttable винил со заштитна превозникот и топла топи поддршка.Меки и Меки Издувам ефект е активиран по топлина притиснете и отстранување на некоја заштитна фолија.Достапни во 20" ширина тек со бела, црна и боја опции.Да бидат свесни за тоа што 2mm или помал простор ќе исчезне кога издувам е активирана.Апликацијата инструкции и Спецификациите може да се најде подолу во описот!.Обиди се со нашите новата ХТ-Плескавици, преносот на Топлината Винил за 3 D мека плескавици, погледнете!Нудејќи 23 боја опции, ова винил puffs нагоре по топлина притиснете на вашата облека.Биде креативен како што може да биде со оваа забава, иновативни винил!АПЛИКАЦИЈА - Плотер намали сакав дизајн на топло-топи слој - Плевел несакани материјал - Место на ткаенина - Притиснете на среден притисок - Отстранете ја заштитната превозникот во Топли Излупете СПЕЦИФИКАЦИЈА Дебелина : 145~155 Micron (пред), 450~500 Micron (по) Температура : 300°С ~ 310°F (149°C) ве Молиме бидете сигурни да тест на температура прво се должи на топлина чувствителност на материјалот.Притисок : Средно Време : 8~10 Секунди Сечење на Поставување : 45-степен намали Apply to : Памук, Соголени Полиестер, Памук Полиестер Мешавини со исклучок на Најлон.

Вака можеби ќе ви се допадне..